Video z vánočního Desenzano del Garda

Vánoční Desenzano del Garda (Itálie)
Vánoční Desenzano del Garda (Itálie)

Malé městečko na severu Itálie s velmi živou atmosférou, kde žije asi třicet tisíc lidí. Nedaleko to budete mít do Brescie nebo Verony a okolo celého Lago di Garda je řada zajímavých a krásných míst. Lombardie je, historicky vzato, mimořádně bohatým krajem. Desenzano del Garda to jen potvrzuje, protože tu po staletí kvetl obchod, jak je vidět v historickém centru i velkém přístavu. Žije to tu i v noci, což určitě zalahodí mladým a sportovní vyžití je také na jedničku. Ale což teprve se sem vypravit během těch posledních předvánočních týdnů?

Region plný vína, kde kdysi tekla proudem také krev

Svahy v okolí, to je prostě Itálie – vinná réva, všude kam se podíváme. Ale nedaleko Desenzana je také proslulé Solferino, místo jedné z nejkrvavějších bitev devatenáctého století. Pravda, proti bitvám jako byla ta u Borodina nebo Sedanu tu bojovalo méně mužů, ale projevená krutost rakouských, francouzských a sardinských regimentů dala vzniknout organizaci, jakou zná dnes snad každý. V roce 1859 se poprvé skloňoval Mezinárodní červený kříž.

 

Katedrála svaté Máří Magdaleny, věž svatého Martina nebo pár vil v antickém duchu, stejně jako archeologické muzeum. I to je ozdobou dnešního Desenzano del Garda, které před Vánoci úplně změní svůj styl. Snad všude je žlutá barva, symbolizující betlémskou hvězdu. Vše svítí, vše je naklizené, jak se na pravé vánoční svátky patří. Atmosféra je možná jiná než na severních předvánočních trzích, jaké známe z Drážďan či Vídně, ale přesto hodně podmanivá. Podobá se ale bezesporu živou hudbou a když se nebudete dívat pod nohy dost pozorně, možná zakejhá potrefená husa. Však nebojte, nemluvíme rozhodně v nějaké metafoře, je to opravdu živá husa, typický chod svatomartinských hostin.

Booking.com