Vánoční Drážďany

Praha, Vídeň nebo Berlín nejsou jedinými lokalitami, kam tuzemští turisté míří na vánoční trhy. Vychutnávat adventní atmosféru jde i v Drážďanech, kde můžete například začátkem prosince zažít takřečenou Štolovou slavnost (Dresdner Stollenfest). V historickém centru Drážďan nabízí dvorní pekařský mistr několikatunovou štolu, kterou poté zájemcům rozprodává. V polovině prosince pak můžete zažít takzvanou Slavnost obloukového svícnu (Christbaumschmücken), která je věnována hlavně řemeslným umělcům regionu a německým vánočním tradicím.

No a co vánoční trhy? Ty jsou k vidění takřka po celém městě, "vánoční míle" se táhne od hlavního nádraží až po barokní čtvrť Neustadt. Některé z nich (1000Funkelstadt a Adventspektakel) můžete navštívit i krátce po vánočních svátcích, jiné jsou v provozu jen do 24. prosince.

Vánoční trh u kostela Frauenkirche, romantický trh u místního zámku nebo vánoční trh pro labužníky na nádvoří paláce Kurländer Palais. Račte si vybrat, všude jste srdečně zváni. Ať už na prohlídku a případnou koupi řemeslných výrobků nebo jen na horký punč, fantazii se meze nekladou. V době adventu zde můžete navštívit i tradiční varhanní koncerty, další možností pro kulturně založené jedince je i balet v opeře Semperoper na náměstí Theaterplatz. Zajímavé pak může být projít si i Muzeum saského lidového umění v ulici Köpckestrasse, k návštěvě láká i barokní zámeček Moritzburg. Na Labi si pak můžete udělat vyhlídkovou projížďku na lodi, bližší informace vám určitě podají v turistických infocentrech přímo na vánočních trzích.

Příjemnou zábavou by mohlo být i vyzkoušet veřejné bruslení na nádvoří paláce Taschenbergpalais, kde si můžete brusle samozřejmě i v odpovídající velikosti vypůjčit a po sportování ochutnat tamní sezonní lahůdky nebo některé horké nápoje. K dispozici od konce listopadu až do února.

Pokud si nevíte rady, navštivte turistické infocentrum "Info point" na trhu Striezelmarkt, kde vám jistě ochotně poradí. Můžete zde nakoupit i dárkové poukazy, platné na většině stánků vánočního trhu po celých Drážďanech.

Booking.com