Muzeum BMW určené fanouškům rychlých kol

Muzeum BMW v Mnichově (Bavorsko - Německo)
Muzeum BMW v Mnichově (Bavorsko - Německo)

Fanoušci sportovních automobilů, ale také motocyklů jistě znají německou značku BMW, která má své sídlo v německém Mnichově. A právě tady je možné navštívit i muzeum, které se nachází v Mnichově, přímo u centrály celé automobilky. Přímo vedle muzea se nachází také rozsáhlá expozice BMW Welt, tedy svět BMW, kde jsou vystaveny všechny v současnosti vyráběné modely BMW. A na zajímavosti tomuto objektu přidává i fakt, že se tu neplatí žádné vstupné, pokud se tedy nerozhodnete pro speciální komentovanou prohlídku.

Auta, motorky, letecké motory

Budova muzea ale určitě stojí za návštěvu, protože tu najdete dokonale prezentovanou historii i současnost legendární německé značky, jejíž automobily se proslavily nejen charakteristickými dvěma ledvinkami na přední masce, ale také spoustou oblíbených inovativních řešení a funkčních konceptů, které jsou oblíbené dodnes. Protože však koncern BMW nevyrábí pouze vozy s modrou vrtulí ve znaku, najdete tu i exponáty týkající se původně britských značek MINI a Rolls-Royce, které nyní pod německého giganta spadají.

Vstupenka vás vyjde jen na deset eur, což je za návštěvu muzea plného interaktivních technologií vskutku úžasná cena. Pokud navíc připlatíte a dáte u kasy 14 eur, získáte tím rodinnou vstupenku až pro pět osob. Navštívit můžete tento chrám automobilismu denně mezi devátou a osmnáctou hodinou.

 TIP   Jste fandové techniky a zajímají vás technická muzea? Podívejte se i na další naše články s podobnou tématikou:
          - Národní technické muzeum v Praze
          - Muzeum Škoda Auto v Mladé Boleslavi nadchne fanoušky motorů
          - Fotogalerie z Porsche muzeum ve Stuttgartu
          - Fordovo muzeum v Detroitu nadchne technické fandy
          - Nedaleko Liberce čeká na fanoušky automobilů rodný dům Ferdinanda Porsche

Určitě doporučujeme přijet včas, protože za hodinu celý komplex opravdu neprojdete. Za symbolická dvě eura si tu můžete zapůjčit i audioprůvodce, který vám poskytne vysvětlující komentář. Muzeum BMW, to je více než 130 unikátních exponátů na ploše pěti čtverečních kilometrů. Místo, kde během pár hodin projdete devadesáti lety existence automobilky.

 TIP   Autopůjčovna BMW v Praze

Pokud patří rychlé vozy mezi vaše největší záliby, určitě byste měli vědět, že BMW není jedinou automobilkou, která podobné muzeum nabízí. Za návštěvu stojí i muzeum Porsche ve Stuttgartu. No, a kdybyste si chtěli výlet za auty snů zpestřit trochou kultury, tak nedaleko Mnichova najdete třeba impozantní novogotický zámek Neuschwanstein, známý svou okázalou architekturou, kterou si poručil zhýralý bavorský šlechtic Ludvík II.

Booking.com