Lyžování v Rakousku

Lyžování Rakousko)
Lyžování Rakousko)

Asi není na světě jiné země, která by přitahovala tolik lyžařů jako Rakousko. Skoro sedm tisíc kilometrů sjezdovek a výborný poměr ceny a kvality se výrazně projevilo na turistickém ruchu, Rakousko totiž v tomto ohledu žije hlavně ze svých lyžařských středisek, i když samozřejmě oplývá i krásnou a romantickou přírodou v letním období a spoustu turistů zavítá i na návštěvu Salcburku nebo Vídně.

V Rakousku si přitom můžete zalyžovat i během letních měsíců, umožňuje to hned pětice alpských ledovců (Kaunertal, Pitzal, Sölden, Stubaital a Hintertux). Na alpských svazích v Rakousku se nepochybně „vyřádí“ každý, začátečník i zkušený lyžař, nabídka sjezdovek platí samozřejmě i pro stále modernější snowboardy. Navíc, jak určitě potvrdí zkušenosti tuzemských lyžařů, nebudete muset čekat dlouhé fronty jako v jiných zemích a zázemí pro lyžaře je skutečně velice propracované, četné restaurace jsou často k dispozici i podél sjezdovek. Určitě vás zaujme i rakouská zimní příroda, k vidění jsou zde oku lahodící alpská jezera, výhled na hory a ledovce a mnoho dalšího.

Gerlitzen (Rakousko)

Skvěle si zalyžujete zejména v Tyrolsku, které získalo v průběhu let přezdívku „Nejlepší alpská lyžařská oblast“. V městech Innsbrucknebo Kitzbühel často vídáme nejrůznější závody v alpském lyžování, což je jistě důkazem správnosti takového názoru. Kitzbühel figuruje dokonce podle odborníků mezi desítkou nejlepších lyžařských areálů světa, k dispozici je návštěvníkům už více než 120 let.

V Tyrolech si můžete užít zejména v lyžařských střediscích v Söldenu (kde je sníh až do konce května) nebo v Brixenu im Thale a St. Anton am Arlberg. Pokud naopak rádi běžkujete, najdete více než 150 kilometrů běžecké stopy v Ramsau am Dachstein. Další špičkové lyžařské oblasti se nachází hlavně na jihu Rakouska – ve spolkové zemi Korutansko. Nassfeld-Hermagor, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut a Möltall slibují skvělé zázemí a sjezdovky různé náročnosti, takže na své si nepochybně přijde opravdu každý návštěvník.

V Rakousku vás jistě zaujme i pověstná pohostinnost tamních obyvatel, v horských hospodách či restauracích se často díky tomu dá působit až do ranních hodin.

Gerlitzen (Rakousko)

Booking.com