Lyžování v Rakousku

Lyžování Rakousko)
Lyžování Rakousko)

Asi není na světě jiné země, která by přitahovala tolik lyžařů jako Rakousko. Skoro sedm tisíc kilometrů sjezdovek a výborný poměr ceny a kvality se výrazně projevilo na turistickém ruchu, Rakousko totiž v tomto ohledu žije hlavně ze svých lyžařských středisek, i když samozřejmě oplývá i krásnou a romantickou přírodou v letním období a spoustu turistů zavítá i na návštěvu Salcburku nebo Vídně.

V Rakousku si přitom můžete zalyžovat i během letních měsíců, umožňuje to hned pětice alpských ledovců (Kaunertal, Pitzal, Sölden, Stubaital a Hintertux). Na alpských svazích v Rakousku se nepochybně „vyřádí“ každý, začátečník i zkušený lyžař, nabídka sjezdovek platí samozřejmě i pro stále modernější snowboardy. Navíc, jak určitě potvrdí zkušenosti tuzemských lyžařů, nebudete muset čekat dlouhé fronty jako v jiných zemích a zázemí pro lyžaře je skutečně velice propracované, četné restaurace jsou často k dispozici i podél sjezdovek. Určitě vás zaujme i rakouská zimní příroda, k vidění jsou zde oku lahodící alpská jezera, výhled na hory a ledovce a mnoho dalšího.

Gerlitzen (Rakousko)

Skvěle si zalyžujete zejména v Tyrolsku, které získalo v průběhu let přezdívku „Nejlepší alpská lyžařská oblast“. V městech Innsbrucknebo Kitzbühel často vídáme nejrůznější závody v alpském lyžování, což je jistě důkazem správnosti takového názoru. Kitzbühel figuruje dokonce podle odborníků mezi desítkou nejlepších lyžařských areálů světa, k dispozici je návštěvníkům už více než 120 let.

V Tyrolech si můžete užít zejména v lyžařských střediscích v Söldenu (kde je sníh až do konce května) nebo v Brixenu im Thale a St. Anton am Arlberg. Pokud naopak rádi běžkujete, najdete více než 150 kilometrů běžecké stopy v Ramsau am Dachstein. Další špičkové lyžařské oblasti se nachází hlavně na jihu Rakouska – ve spolkové zemi Korutansko. Nassfeld-Hermagor, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut a Möltall slibují skvělé zázemí a sjezdovky různé náročnosti, takže na své si nepochybně přijde opravdu každý návštěvník.

V Rakousku vás jistě zaujme i pověstná pohostinnost tamních obyvatel, v horských hospodách či restauracích se často díky tomu dá působit až do ranních hodin.

Gerlitzen (Rakousko)

Komentáře
Booking.com
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama