Maledivy jsou ostrovy kde léto nikdy nekončí

Turistický resort (Maledivy)
Turistický resort (Maledivy)

Prosluněné pláže, to je pro mnohé z nás naprosto ideální letní dovolená. Maledivy se rozkládají na více jak tisíci ostrovů, ale sotva pětina z nich je obydlená. Rozkládají se blízko Indie, na opačné straně jako Srí Lanka. Žije tu asi 400 tisíc lidí a zaujímají rozlohu asi tří stovek čtverečních kilometrů. Hory tu nečekejte, nejvyšší bod v zemi je na úrovni pěti metrů nad mořem. Platí se tu rupiemi a každý rok přijede přes milion turistů. A jaké další zajímavosti můžeme o Maledivách říci? Co vše tu láká k návštěvě?

Na místních plážích si užijete opravdu nerušené chvíle pohody

Bez problémů se domluvíte anglicky, v hotelích hovoří personál i dalšími světovými jazyky. V nejmenší asijské zemi vládne islám, k cestě stačí platný cestovní pas a zpáteční letenka. Hlavním městem je Malé, který má za sebou patnáct století trvalého osídlení. Žije tu něco přes sto tisíc lidí, celoroční průměr teplot je lehce nad pětadvacítkou. Tudíž, zavítat sem můžete klidně i v zimě, žádná evropská zima tu určitě hrozit nebude a dovolená to bude jako v ráji…

Malé nabídne procházku Sultánovými zahradami nebo hraní golfu, jehož hřiště je nakonec doslova a do písmene obklopené oceánem. Palác, dříve sloužící sultánovi, je určitě také zajímavou památkou, dnes je v jeho zdech nakonec muzeum, do nějž by byla škoda alespoň nenakouknout. Tato část světa ale určitě není o architektuře, jako spíš o pobytovém zájezdu, s nímž si odpočinete od každodenního shonu.

Maledivy znamenají luxus, ale cenově jsou jistě dostupné i vám

Bělostná pláž lákající k opalování, ale také korálové útesy, v nichž si můžete nerušeně užívat šnorchlování či potápění. Rozhodně nejde o Jadran nebo italská letoviska, kde je v hlavní sezoně přímo přeplněno, Maledivy jsou o něčem jiném! Personál zdejších hotelů si umí klientelu hýčkat, užijete si třeba malý výlet za hejny delfínů, kteří s vámi budou nenuceně komunikovat (nicméně ve vlastním jazyce, tak to bude pro našince trochu nesrozumitelné). Plážemi si to zase čas od času vykračují obří želvy, jichž se můžete zeptat třeba na doby minulé. Jak známo, zrovna tahle zvířata jsou přímo dlouhověká, a to i oproti lidem.

Dovolená právě na Maledivách rozhodně není jen pro zamilované mladé páry, líbit se tu bude i rodinám s dětmi. Nespočet sportovních aktivit, kuchyně prakticky ze všech koutů světa, půjčovna kol, hotelový apartmán se vším všudy i romantické ubytování v tradičním obydlí, to vše ve stínu kokosových palem. Zeleně je tu skutečně víc než dost, když bude zrovna trochu pršet, hotely samozřejmě mají prostorné bazény – takže o příjemně teplou vodu a odpočinek nepřijdete ani tehdy, když bude stávkovat počasí. A když zatoužíte po troše dobrodružství, co takhle zkusit si krmení rejnoků? Tato inteligentní zvířata jsou skutečně hodně působivým společníkem.

Komentáře
Booking.com