Počasí v Lotyšsku

Pobřeží Baltského moře (Lotyšsko)
Pobřeží Baltského moře (Lotyšsko)

Pravda, sice v Lotyšsku panuje trochu chladnější klima než u nás, ale současně se nic není tak horké, jak se to uvaří. V prosinci začne velmi tuhá zima, ale když se sem vydáte mezi dubnem a zářím, tak si užijete teplo, které někdy láká i ke koupání. Vůbec nejteplejším měsícem je pak červen, ale připravte se na to, že druhá polovina letních prázdnin by mohla klidně ve většině propršet. Stejně jako Estonsko nebo Litva, má i tato malá pobaltská země hodně rovinatý terén, takže láká nejen k cestám na kole, ale klidně i k pěším procházkám – zase tolik se nezapotíte.

Rozdíly tu moc nehledejte, je to prostě jedna malá nížina

Lotyšsko nabídne nádhernou přírodní scenérii, která je doslova až panenská. O zeleň a zvěř se tu totiž starají na jedničku, takže pokud jste nepřijeli jen za památkami, určitě se vám tu bude líbit. Jak jsme si již naznačili, nejlepší doba pro cestu do Lotyšska bude konec jara a celé léto, kdy průměrné teploty jsou kolem dvacítky. V letních měsících bude ale v některých turistických letoviscích trochu přeplněno, ale výlet do národních parků, kde bude vše kvést, si určitě užijete mnohem víc než v jiných částech roku, kdy rybníku zamrznou a zvířata zmizí v norách.

Rozhodně tu nebude taková zima jako jen o něco málo severněji – ve Finsku nebo Rusku. I díky tomu, že je Baltské moře jen kousek odtud, nabídne třeba Riga klasické mírné klima, kdy jsou rozdíly mezi naší a zdejší průměrnou teplotou jen v řádu jednotek stupňů Celsia. Mírně chladné, pravda, ale nic děsivého, žádný Murmansk nebo Jakutsk, kde je průměrná roční teplota vzduchu mínus devět! Prší spíš zjara, ale nečekejte žádné celotýdenní spršky, spíš je to krátkodobá záležitost. Sněhu také moc nenapadá, ale jak jsme si už řekli – jeďte sem spíš v létě a užijete si na maximum…

Aktuální počasí v Lotyšsku

 

Click for Riga, Latvia Forecast

  Booking.com