Jak vybrat trekovou obuv

Jak vybrat trekovou obuv
Jak vybrat trekovou obuv

Vhodná do každého počasí, bez ohledu na terén – doprovodí vás na výšlap k hradnímu nádvoří během víkendového výletu, ale je ideálním parťákem také do přírody, zvláště pokud prší nebo pořádně fouká. Jak by měly vlastně vypadat, abyste s nimi mohli být spokojeni klidně i několik sezon po sobě? Který materiál je nevhodnější, zvolíte si měkkou nebo tuhou podrážku a padne vám opravdu dobře zvolená velikost? Nejen tyto otázky si musíte se vší samozřejmostí položit, abyste nemuseli do obchodu znovu…

Pohodlí především aneb klidně i na horské túry

Je pravdou, že většinou nosíme tenisky, klasickou zimní obuv nebo sandály, určené spíš pro letní měsíce. Oblíbených kategorií bychom ale našli mnohem více a outdoorová obuv či pohorky do této široké rodiny rozhodně patří. Otázka, jak vybrat kvalitní trekové boty zní zdánlivě jednoduše – v jakém terénu se budete pohybovat nejčastěji? Svou roli hrají i povětrnostní podmínky, protože na horách je každý závan větru cítit o poznání více než někde v údolí nebo třeba v městské zástavbě.

Váháte, jestli zvolit trekové boty v koženém nebo textilním provedení? Pak vězte, že do opravdu nekomfortních podmínek jako jsou horské túry po kamenitých cestách jsou lepší kožené pohorky s pevnou podrážkou. Kožené boty jsou odolnější proti mechanickému poškození a díky nim hned tak neprochladnete. Lépe také odolávají dešti a udrží vaše nohy v suchu. Moderní pohorky jsou komfortní a pohodlné pro celodenní nošení. Boty jsou vyrobeny nejenom z kůže, ale z dalších materiálů těch nejmodernějších technologií.

Pokud vyrážíte na lehčí vycházky po udržovaných cestách, dopřejte svým nohám maximální pohodlí. Prodyšné nízké textilní boty s měkkou podrážkou jsou ideální volbou.  Výhodou textilu je lepší cirkulace vzduchu v oblasti chodidla, což je jistě také věcí komfortu

Když si kupujete trekovou obuv, chcete se cítit především pohodlně. Pokud vyrazíte na celodenní túru musíte mít pohodlné boty, na které se můžete absolutně spolehnout. Právě proto je třeba důkladně vyzkoušet obuv, ve které se musíte projít a nemít pocit tlaku nebo naopak zvolit přílišnou velikost, v níž se také nebudete cítit moc dobře.

Booking.com