Cesty do USA na NHL jsou stále populárnější. Proč?

Cesty do USA na NHL jsou stále populárnější
Cesty do USA na NHL jsou stále populárnější

Cestování za sportem není nic výjimečného. Že lidé jedou na utkání svého týmu v rámci České republiky, to je celkem běžné. Nic neobvyklého není ani to, když vyrazí k evropským sousedům. Co se poslední roky dostává do popředí, to je zájem vycestovat do Spojených států amerických. A to na zápasy NHL. Proč jsou tyto cesty tak populární?

Příznivé ceny lístků

Prvním důvodem je fakt, že ceny vstupenek nejsou nijak drahé a v souvislosti s tím, o jak unikátní zážitek se jedná, jsou lístky na NHL velmi levné. Vidět na vlastní oči nejlepší hokej planety není z tohoto pohledu nic nedostupného. A tak je celkem jasné, proč skalní fanoušci rozhodně neodolají.

Nízké ceny letenek

U cen ještě zůstaneme. Je poměrně jasné, že poměrně výraznou nákladovou položkou bude letenka. Když se však podíváme na jejich ceny, je nutné opět říci, že stoprocentně nejsou tak vysoké, jak tomu bylo v minulosti. Hlavně konkurence v podobě nízkonákladových společností ceny letenek zajímavým způsobem snižuje.

Široký výběr kvalitních týmů

Když se míří do USA nebo Kanady za hokejem, tak se musí vždy říci, že v rámci NHL rozhodně nenajdete tým, který by byl jakkoliv nekvalitní. A to pokud jde o jeho výkony, či známé hráče. Příkladem jsou třeba i lístky na New York Rangers, které jsou v poslední obě velmi populární. To znamená, že takový výlet rozhodně nebude spojený se zklamáním. Z hlediska kvality hokeje je tomu právě naopak.

Nejenom na jeden den

Kdo výlet za hokejem plánuje, ten samozřejmě ve Spojených státech nezůstává jenom jediný den. Neletí sem takzvaně na otočku. Většinou je takový výlet spojený s řadou aktivity, které mohou zahrnovat:

  • Návštěvu několika utkání
  • Poznání města a jeho zajímavostí
  • Výlety do okolí

Není nic výjimečného, že se mnozí cestovatelé v dané lokalitě zdrží třeba i 7 – 14 dní. Jednoduše proto, že když cestují takovou dálku, chtějí tuto oblast poznat takzvaně do posledního detailu.

Včetně plné organizace

Komu nevadí cestování na vlastní pěst, ten si sám zajistí letenky, sám si zajistí také lístky na hokej a může vyrazit. Kdo má z varianty organizace svépomocí jakékoliv obavy, ten samozřejmě nemusí zoufat. A to z důvodu, že cestovní kanceláře umí nabídnout daný sportovní zájezd se vším všudy. Nechybí doprava, lístky, ubytování, ale i služby delegáta nebo průvodce po městě. Pro fanoušky milující komfort cestování jasná volba.

Povolení vstupu je možné zajistit online

Pro získání povolení vstupu na území USA není nutné absolvovat jakkoliv složitou proceduru. Jediné, co je v daném smyslu třeba, je pouze vyplnění žádosti online, zaplacení příslušného poplatku a vše je vyřízeno. Nutno říci, že cestovatelským nováčkům může v tomto směru pomoci jak cestovní kancelář, tak i mnoho agentur, které se na cestování do Spojených států přímo zaměřují.

Booking.com