Křivoklátsko je cyklistický ráj s historickým kouzlem

Hrad Křivoklát
Hrad Křivoklát

Křivoklátsko je místo, které v sobě kombinuje přírodní krásy, historické památky a širokou síť kvalitních cyklistických tras. Tato oblast je ideálním místem pro milovníky silniční cyklistiky, ať už se jedná o sportovce nebo rodiny s dětmi. Je to místo, které vás naučí hledat rovnováhu mezi tělesnou aktivitou a klidem v přírodě, který nabízí hrad Křivoklát a okolní krajina.

Křivoklátské okruhy

Křivoklátské okruhy jsou skvěle značené a propracované trasy, které se táhnou přes celou oblast Křivoklátska. Vyznačují se různou náročností, takže každý zde najde to své, ať už se jedná o rychlý výlet po rovině nebo náročný výjezd do kopců.

Trasy jsou dobře udržované, asfaltové, což je ideální pro silniční kola. Vedou vás krásnou krajinou plnou lesů, luk a polí, kolem řek a přes kopce s nádhernými výhledy na celé okolí. Mnohé trasy vedou přímo kolem hradu Křivoklát, který je jednou z hlavních atrakcí této oblasti.

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je jedním z nejstarších a nejzachovalejších hradů v České republice. Jeho historie sahá až do 12. století a je prohlášen za národní kulturní památku. Hrad je otevřen pro veřejnost a je možné si zde prohlédnout například královskou kapli, knihovnu s cennými rukopisy a další historické exponáty. Navíc z hradních věží je úchvatný výhled na celé Křivoklátsko.

Jaké kolo zvolit na Křivoklátské okruhy?

Pro jízdu po Křivoklátských okruzích doporučujeme silniční kolo Bianchi. Tato značka je jedním z nejstarších výrobců jízdních kol na světě a její kola jsou známá svou kvalitou, lehkostí a výdrží.

Silniční kolo Bianchi je vybaveno lehkým, ale pevným rámem, který je obvykle vyroben z karbonu nebo hliníku. Má tenké, rychlé pneumatiky, které vám umožní dosáhnout vysokých rychlostí a zvládnout dlouhé vzdálenosti. Převody jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým terénům, takže si poradíte jak s rovinatými cestami, tak s kopcovitými trasami.

Důležitou součástí je také komfort sedla, které je navrženo tak, aby minimalizovalo nepohodlí i během delších jízd. Kola jsou navíc vybavena moderními brzdami, které zajišťují bezpečnost i při vyšších rychlostech.

Na závěr, Křivoklátsko je místo, které nabízí úžasné možnosti pro cyklistiku. Ať už jste začátečník nebo zkušený cyklista, tato oblast vás určitě nadchne svými krajinami, trasami a historickým kouzlem hradu Křivoklát. A silniční kolo Bianchi se stane vaším spolehlivým partnerem na těchto cestách.

Booking.com