Nový rok na horách

Silvestr a Nový rok na horách
Silvestr a Nový rok na horách

Rozhodli jste se strávit poslední den v roce v romantickém prostředí horského masivu? Jen vy, parta přátel a sníh všude kolem, inu proč ne. Ceny jsou alespoň v českém prostředí v tomto ohledu docela příznivé.

Chaty, chalupy nebo penziony klidně až pro jedenáct osob, dvou až čtyřlůžkové pokoje, samozřejmostí je možnost vaření a blízkost obchodů a skiareálů. Na Silvestra si můžete i pěkně zalyžovat, nemusíte jen slavit, vašemu jednání se určitě meze nekladou. Ať už půjde ve vašem případě o Silvestr strávený na Šumavě, v Krkonoších nebo Orlických horách, jistě budete spokojeni natolik, abyste se sem vrátili i v příštím roce.

Pokud se rozhodnete strávit poslední den v roce v Krkonoších, dočkáte se bohatého doprovodného programu třeba v podobě speciálního večerního sáňkování. Co vyzkoušet nedávno zrekonstruovaný hotel Černá Bouda? V blízkosti hotelu je samozřejmě možnost široké nabídky nejrůznějších služeb i půjčovny vybavení, zkrátka tak, jak již bylo řečeno, nepřijdou ani "fanatici" v oboru lyžování, kteří musí stát na sjezdovce i poslední den v roce.

Nač slavit Silvestra někde u moře nebo v omšelém městském bytě, když můžete být s partou známých nebo příbuzných uprostřed horské přírody?

Ovšem pozor, takovou oslavu příchodu Nového roku nemůžete plánovat na poslední chvíli, zájem je obrovský (každoročně takto tráví poslední den v roce více jak čtvrt milionů Čechů) a nemuselo by se tak na vás dostat. Chaty na Silvestra jsou rezervovány často i několik měsíců předem. Ideální je začít s plánováním už během podzimu a rekreační objekt si zarezervovat třeba s koncem listopadu. Ubytování sice vyjde v tomto období zdaleka nejdráž v rámci celého roku, přesto ale zájem tuzemských i zahraničních turistů rok od roku stoupá, zvláště mezi mladšími ročníky.

Velký zájem je hlavně o penziony a hotely v Jizerských horách a Krkonoších, často bývá tato zábava propojena ruku v ruce i s několikadenní lyžovačkou nebo návštěvou welness center přímo ve skiareálech.

Ve svátečních balíčcích českých hotelů můžete najít třeba výrazné slevy na skipasy nebo právě volné vstupy do welness center, kde se můžete nechat namasírovat, zažít perličkové lázně a spoustu dalšího.

Booking.com