Objevte dvě perly pyrenejského poloostrova Lisabon a Valencii

Belémská věž v Lisabonu (Portugalsko)
Belémská věž v Lisabonu (Portugalsko)

Lisabon a Valencie stojí bokem hlavního turistického ruchu. A je to škoda. Obě města mají nezapomenutelné kouzlo. Nechte se zlákat k toulkám starobylými ulicemi a možná i ke koupi letenky do Lisabonu. Představme si španělské město, které je klidnější a přátelštější než Madrid a má hezčí pláže než Barcelona. Taková je věčně zelená Valencie. A když máte levné letenky do Valencie i Lisabonu, tak navštivte rovnou obě krásky.

Letenky do Lisabonu - moderní krásky s bohatou historií

Letenky do Lisabonu vás přivedly do města, kde cítíte, jak proudila historie. Hlavní město Portugalska, kam vás vezmou letenky do Lisabonu, je dnes pulsující evropskou metropolí. Přesto si uchovalo jedinečný ráz. V historických uličkách se prohánějí tramvaje, které jakoby zapomněly, že už je 21. století.

Letenky do Lisabonu za maury, neohroženými mořeplavci i Odysseem

Na jednom místě se prolínají různé historické epochy, stačí jen sehnat letenky do Lisabonu a toulat se městem. Nejstarší a nejkrásnější čtvrtí Lisabonu je maurská čtvrť Alfama. Malé uličky jsou plné rozkvetlých truhlíků a zdí, které zdobí azulejos, tradiční barevné kachlíky. Před Maury zde byli Řekové i Římané. Podle pověstí Lisabon navštívil i Odysseus.

Lisabon byl základnou zámořských objevů. Z jeho přístavu vyplul i Vasco da Gamma. Nejvíce stop po slavných mořeplavcích najdete ve čtvrti objevů Belém. U čtvrti se tyčí věž Torre de Belém, oblíbený objekt fotografů.

Letenky do Lisabonu a trochu jiné MHD

Lisabon je vystavěn v kopcovitém terénu. Tomu se musela přizpůsobit místní doprava. Má sice metro, ale pokud budete chtít navštívit hlavní památky, moc vám nepomůže. Můžete samozřejmě chodit pěšky. Nicméně jízda městským starodávným výtahem či stařičkou tramvají, rozhodně stojí za to. Do některých míst vedou pouze lanovky.

Gurmáni a letenky do Lisabonu

Koupě letenky do Lisabonu by nebyla využitá bez pořádného gurmánského zážitku. Základem jsou čerstvé ryby a plody moře. V zapadlých uličkách najdete restaurace s portugalskými specialitami. Doporučujeme silné portugalské polévky. K jídlu si nezapomeňte dát skleničku portského vína.

Plážová turistika a letenky do Lisabonu

Ani o pláže nebudete v Lisabonu ochuzeni. Je to totiž jedno z mála evropských hlavních měst, které je plážemi obklopeno. V dosahu hodiny jízdy je pláž Estoril nebo pláže Praia de Adraga. Městečko Cascais má pláže v pohádkově nádherné zátoce. Letenky do Lisabonu tak můžete využít nejen na městskou turistiku, ale i pro úžasnou plážovou dovolenou.

Letenky do Valencie, věčně zeleného města

Letenky do Valencie vás vezmou na opačnou stranu pyrenejského poloostrova. Valencie je město, které je zalité sluncem a stále zelené. Letenky do Valencie přenesou do velkoměsta, které si dokázalo uchovat poklidnou atmosféru. Vše se zde řeší víc v klidu, než jste z jiných evropských metropolí zvyklí. Na vstupy jsou menší fronty. Doprava je plynulejší. Pokud chcete komfort evropské metropole, ale nemáte rádi davy, jsou letenky do Valencie správnou volbou.

Letenky do Valencie a moderní architektura i historické památky

Ve Valencii najdete skvosty moderní architektury. Už jen kvůli nim se letenky do Valencie vyplatí. Rozhodně nesmíte minout futuristickou budovu Města vědy a umění. Pohled na ní ocení i naprostý laik. Historickému starému městu dominuje katedrála s věží El Micalet.

Nádherné pláže i park uprostřed řeky

Pokud budete mít dost městských radovánek, vydejte se relaxovat do parků. Část z nich je vybudována v bývalém korytě řeky Turia. Místní jim říkají Jardines de Valencia. Řeka samotná byla odvedena mimo město. Klidnou atmosféru nabízejí i přilehlé pláže. Je to zvláštní, ale i jim se vyhnul turistický nával. Pokud milujete klidné pláže, jsou letenky do Valencie dobrý tip. Nejbližší je pláž Malvarrosa, na kterou dojedete místní dopravou.

Letenky do Valencie a skvělé španělské jídlo i místní speciality

I pro gurmány jsou levné letenky do Valencie lákadlem. Ve Valencii je spousta restaurací, kde můžete ochutnat tradiční španělské speciality. Valencijskou specialitou je nápoj horchata. Jde o vylisovanou rostlinnou šťávu, která je doslazená a smíchaná s vodou a ledem. K dalším specialitkám patří španělská paella a churros.

TIP: Lákají vás perly Pyrenejského poloostrova? Podívejte se na portál levneletenky.cz. Často zde můžete najít akční letenky do Lisabonu i letenky do Valencie.

Booking.com