Kouzelné prostředí jihu Moravy reprezentuje hlavně Lednice

Zámek Lednice (Česká republika)
Zámek Lednice (Česká republika)

Lednicko-valtický areál je místem, o kterém slyšel v minulosti snad už úplně každý. V jihomoravském regionu je jasným číslem jedna pro tuzemské i zahraniční turisty. Spoustu zeleně a také řada zajímavých architektonických památek. Tím však zdaleka ještě nekončíme, protože se tu už celé generace pěstuje vzácná flóra – palmový skleník u zámku nabídne více než dvě stovky různých orientálních rostlin. Přitom se ještě nabízí možnost zažít noc doslova jako třeba sám Alois II. z Lichtenštejna, který zámek Lednice v devatenáctém století opravdu hodně zvelebil.

Hotelový apartmán už čeká, zámek je vám k dispozici

Nejen zamilované páry, ale třeba i podnikové školení nebo rodinná dovolená na zámku, při které si krásně odpočinete. Zámecký hotel má k dispozici pětadvacet různých pokojů, pobyt můžete darovat i k narozeninám, výročí nebo pod vánoční jedličku ve formě klasického dárkového poukazu. K dispozici bude jak proslulá zámecká restaurace, která disponuje venkovní zahrádkou – během teplých letních podvečerů úplná pohádka, že? K dispozici je i cukrárna pro mlsné jazýčky, na své si tedy přijde snad každý. Komfortní vybavení na pokojích vás nenechá pochybovat o tom, že ubytování na zámku znamená výjimečný zážitek. A milovníci vína určitě ocení výběrové speciality přímo z valtických vinohradů. Sklenka pro zdraví nikdy neuškodí…

Lákavou nabídkou je nakonec i prohlídka samotného areálu, každá z prohlídkových tras zabere přibližně jednu hodinu. Šedesátimetrový minaret, který je ve středoevropském prostoru skutečnou raritou nebo Janohrad (též Janův hrad), nacházející se v bezprostřední blízkosti toku Dyje. Ale také velkolepý francouzský park, v jehož centru je již zmíněný skleník. Že je to dokonale romantické prostředí? Ale jistě, svatba na zámku právě tady dostává nový rozměr. Jen si pohlídat datum, které vám oběma ladí a něco připomíná!

Booking.com