Belize - Travel Tipy

Belize
Belize

Tím nejzajímavějším v Belize jsou tropické ostrovy. Pláže a potápění, to je to hlavní, čeho si tady můžete užít. Dosud zachovalá džungle nabízí treky za pozorováním zvěře. Najdete tam i pár mayských památek.

SEVERNÍ BELIZE

Belize City

Samo o sobě nestojí město příliš za návštěvu, ale zastavte se tady kvůli jeho svéráznému koloritu, protože jinak by váš dojem z Belize nebyl úplný. Další podrobnosti se dozvíte v článku viz "Belize City - prťavé velkoměsto" a fotky si můžete prohlédnout v příspěvku "Fotogalerie Belize City".

Lamanai !

Lamanai je nejvýznamnější a také nejpůsobivější mayská památka v Belize. Tato archeologická rezervace leží na říční laguně New River Lagoon, po které si můžete udělat pěkný výlet na člunu.

Altun Ha !

Jedna z nejznámějším belizských mayských památek Altun Ha bylo kdysi malým, ale významným mayským městem. Nachází se zde několik chrámů.

Rezervace Crooked Tree Wildlife Sanctuary

Rezervace Crooked Tree Wildlife Sanctuary je jednou z nejlepších oblastí pro pozorování ptáků. Zajeďte sem v migračním období mezi listopadem a květnem.

Chráněná oblast Río Bravo

Největší přírodní rezervace Rio Bravo v zemi zahrnuje na 1000km2 tropických lesů. Kromě nesmírně bohaté flory i fauny zde bylo odkryto několik mayských sídlišť. La Milpa je třetí největší mayskou památkou v Belize.

Rezervace vřešťanů Bermudian Landing

Rezervace Bermudian Landing se snaží o zachování lesů podél řeky Belize, kde žijí ohrožení vřešťani černí, opice vyskytující se pouze v Belize.  

ZÁPADNÍ BELIZE

Rezervace Mountain Pine Ridge Forest !

Hornatá rezervace Mountain Pine Ridge Forest v pohoří Maya o rozloze 777km2 je oblastí papoušků ara i jaguárů, plné jeskyní, řek a vodopádů. Výchozím městem pro návštěvu rezervace je město San Ignacio. Kromě treků do džungle a výletů do jeskyní se tady nachází i mnoho archeologických památek. Jedním z nich je i Caracol, legendární mayské město. Nejsnáze přístupnou lokalitou je mayské město Xunantunich

Belize

JIŽNÍ BELIZE

Placencia !

Placencia je vlastně sama o sobě útesem nacházejícím se na jižním konci poloostrova. Má poklidnou a pohodovou atmosféru a je tady levněji než na ostrovech. Rezervace Cockscomb Basin ! Rezervace nabízí skvělé treky za pozorování rozmanité belizské fauny i flory.

CAYES

Belizský korálový útes ! UNESCO Belizský bariérový útes, druhý největší na světě, je jedinečnou a dosud téměř nedotčenou přírodní památkou. Je tady unikátní jeskynní systém Blue Hole, který proslavil Jacques Coustoeau. Modré tyrkysové oko o průměru asi 90 metrů, které vzniklo zhroucením podzemní jeskyně, je typickým obrázkem Belize. Jsou tady také tři nejkrásnější atoly celého Karibiku, Turneffe Islands, Glover Reef a Lighthouse Reef. Je tady celkem 7 mořských chráněných oblastí a národních parků.

Caye Caulker (Belize)

Caye Caulker !

Většinu pobřeží pokrývají mangrovníky. Ostrov ležící asi 32 km na sever od Belize City. Caye Caulker je tvořen v podstatě dvěma ostrovy, protože roku 1961 ho hurikán Hattie téměř rozštěpil na dvě části. Caulker je považován za levnější než Ambergris. Fotky pro inspiraci si prohlédněte "Fotogalerie Caye Caulker".

Ambergris Caye !

Ostrov dlouhý 40 km se téměř dotýká Mexika a leží 58 km severně od Belize City. Turisté se soustřeďují především v San Pedru, které je také hlavním centrem ostrova.  

Belize City (Belize)

  Booking.com