Vypravte se za krásami Hané

Přemýšlíte jak využít konec prázdnin a kam se ještě vydat na krátkou dovolenou? V dnešním cestovatelském doporučení vás zavedeme na Hanou, do zdejších dvou nejatraktivnějších měst. Můžete si užít zajímavé historické památky, muzea, příjemné restaurace a vybrat si ubytování z řady penzionů na střední Moravě.

Naše putování začneme v Olomouci, která byla v minulých stoletích správním centrem Moravy. Díky tomu je zde celá řada atraktivních památek, které zaujmou milovníky historie. Centrum města je tvořeno Horním a Dolním náměstím a přiléhajícími uličkami. Na Horním náměstí můžete obdivovat Olomouckou radnici včetně známého orloje. Nejvýznamnější zdejší památkou je Sloup Nejsvětější Trojice, který byl vybudován v první polovině 18. století, jako poděkování Bohu za ukončení moru. Sloup je na seznamu památek UNESCO. Trochu stranou dnešního centra stojí katedrála sv. Václava a Arcibiskupský palác. Až vás unaví památky, tak si odpočiňte a načerpejte síly v zeleni Bezručových sadů, kde děti zabaví Pevnost poznání. Nabídka penzionů v Olomouci je solidní a určitě si vyberete ubytování podle svého gusta.

Druhým místem, které určitě nevynechejte při putování střední Moravou, je Kroměříž. Městu se ne nadarmo přezdívá Hanácké Athény, protože i zde je díky minulosti řada zajímavostí. Centrem města je Velké náměstí, na jehož spodním okraji stojí monumentální zámek. Můžete si užít prohlídku zámeckých interiérů včetně obrazárny, která vám nabídne nejcennější umělecké dílo na území ČR. Jedná se o obraz Apollo a Marsyas od italského renesančního malíře Tiziana. Za zámkem se nachází rozlehlá Podzámecká zahrada v anglickém stylu, která je krásným místem na procházky. Druhou známou kroměřížskou zahradou je Květná zahrada, která se nachází na opačném konci města. Ta byla pro změnu vybudována ve stylu francouzském. Obě zahrady a zámek jsou zapsány od roku 1998 na seznamu kulturních památek UNESCO. Při toulkách Kroměříží můžete navštívit i několik kostelů a penziony v Kroměříži vám umožní ubytování v centru města.

Střední Morava a samotná Haná nabízí i mnoho dalších zajímavých míst. Záleží jen na vašem času a cestovatelských preferencích. Zdejší penziony vám zajistí pohodlí a vybrat si ubytování dle svého vkusu můžete na stránkách Penzion.cz.

Booking.com