Štěpa ze světa 2 – Irán; 9.8.2004

Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)

Ahojky zdravim vsechny z Iranu. Jsem ve meste Tabriz a je to zatim nejlepsi misto, ktere jsem doposud navstivil. Zrovna jsem prijel taxikem za 3 kc do internet kafe a snazim se vam poslat pozdrav :o) Ochotnejsi a prijemnejsi lidi jsem nezazil. Chtel jsem taxikari dat 6kc a on mi rekl ze pokud mu nedam 3kc tak radeji nechce nic. Malem jsem omdlel.

Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)

Mesto je velmi moderni, ale presto si zachovava raz malinkych obchodu a bazar snad za den neprojdete. Dnes jsem koupil rucne delany koberec s azerbajdzanskym vzorem a tesim se az jej zitra poslu domu. Jedl jsem tu takove veci, ze se memu partakovi delalo spatne, ale bylo to dobre a zadna strevni kolize se zatim nedostavila.

Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)

Z vodni dymky se mi tak zatocila hlava, ze jsem sedel 10 minut jako prikovanej. Vsak se nebojte rozchodil jsem to. Dnes nas oslovila mlada studentka mediciny a venovala se nam skoro celou hodinu, myslim, ze dost riskovala, jelikoz na ni lidi kriceli a auta zastavovali kdyz s nama sla a kdyz ji Standa psal adresu sebehlo se cca. 30 lidi, myslel jsem ze to nedopadne dobre. Nakonec jsme se ani poradne nerozloucili, uz to bylo o hubu. Zeny tu chodi z 80 procent cele zahalene v cernem a ten zbytek ma minimalne satek a dlouhe saty od kotniku ke krku a to je tu pres 40 stupnu. Radeji nosim slunecni bryle a jsme tu jak pest na oko obzvlast Standa kdyz je blondak . Musim koncit odjizdim busem do 600km vzdaleneho Teheranu.

Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)
Tabríz (Írán)

Mejte se hezky

Stepa

_______________________________________________________________

Tento příspěvek je součástí cestopisu, který dokumentuje mojí tříletou cestu kolem světa. Na úvodní článek cestopisného seriálu se dostanete kliknutím na "Stěpa ze světa aneb CESTA KOLEM SVĚTA".

Booking.com