Benátky - nejkouzelnější italské město

Benátky (Itálie)
Benátky (Itálie)

Benátky jsou městem lásky a navštívit je je snem nejednoho zamilovaného páru a často bývá místem pro svatební cesty novomanželů. Nepatříte-li do této skupiny a přesto byste Benátky rádi navštívili, není divu, je to totiž romantické půvabné město s okouzlujícím duchem, které započalo svou vlastní existenci v pátém století, přibližně v době nájezdů Attilových Hunů. V průběhu staletí se z Benátek stala obrovská obchodní i námořní velmoc, které mohl konkurovat v italsky mluvících oblastech snad jen Janov.

Itálie je země s velmi zajímavou kulturou a památkami, které jsou pro nás lákavé a působí možná na někoho lehce exoticky. Každopádně je to země vysokého cestovního ruchu a hodně našich spoluobčanů ji volí jako destinaci pro své dovolené. Benátky jsou jedna z nejnavštěvovanějších destinací Itálie a mají obrovský historický a kulturní význam a zároveň jsou „hlavním“ městem regionu Veneto. Proto také patří od roku 1987 do patronátu Světového kulturního dědictví UNESCO. Každým rokem toto okouzlující přístavní město navštíví okolo dvanácti milionů turistů pocházejících z celého světa.

Benátkách najdeme spoustu kulturních renesančních staveb. Můžeme navštívit velké množství kostelů, které i uvnitř uchovávají díla velkých uměleckých mistrů. Hlavním benátským kostelem je San Marco neboli kostel Svatého Marka. Je to dnes asi nejvíce zachovaný příklad typicky byzantské architektury. Stojí na náměstí zvaném Piazza di San Marco. Tento světec, jehož atributem je lev, je vlastně také patronem tohoto „ostrovního města“ a jeho přítomnost budete vnímat prakticky na každém kroku. Dále se v Benátkách nachází velice slavná galerie Gallerie dell’Accademia. Je to vlastně vůbec největší sbírka benátského umění na světě.

Neoddělitelnou součástí kultury Benátek a také jedním z důvodů, proč zajímají miliony turistů po celém světě, jsou bezesporu benátské gondoly. Jsou to dřevěné loďky, okolo deseti metrů dlouhé, které slouží pro dopravu osob po úzkých a mělkých kanálech. Cesta gondolou je velmi příjemným zážitkem a užije si jí velká část z dvanácti milionů turistů z různých končin světa, kteří sem s nadšením zavítají… Protože je v Benátkách všechno drahé, tak i za romantiku na gondole se dost připlatíte. Ceny se pohybují okolo 100 EUR za 45 minut.

Benátkách se narodily i některé světoznámé osobnosti, například renesanční malíř Tizian, hudební skladatel a virtuóz Antonio Vivaldi, divadelník Carlo Goldoni a samozřejmě i proslulý Giacomo Casanova.

Pokud budete v Benátkách pobývat déle než jeden den nezapomeňte se vypravit i na průzkum Benátské laguny. Vaši pozornosti by neměl ujít ostrov Burano, který se proslavil výrobou krajek a hlavně svými barevnými domy. Velmi podobně zní i jméno Murano, což je další ze šesti větších ostrovů v laguně. Na ostrově Murano se soustředila výroba skla, které se nesmělo v samotných Benátkách vyrábět z důvodu rizika požáru.

Itálie jako taková má mnoho významných měst, a proto pokud budete v Benátkách, neměli byste opomenout navštívit asi 30 km vzdálené město Padova. Dále není od věci navštívit ani město Monselice, které leží na trase mezi Padovou a Ferrarou. Co se týká praktické stránky, lze doporučit ubytování v Mestre, kde najdete cenově dostupné hotely, apartmány a hostely. Recenzi jednoho z hotelů v Mestre najdete i na našich stránkách, podívejte se na Recenze Quality Hotel Delfino Venezia Mestre.

V Benátkách se odehrává asi nejznámější evropský karneval. Benátský karneval začíná deset dní před Popeleční středou a tak budete mít možnost poznat Benátky v zimním čase. Každopádně návštěva karnevalu je úžasný zážitek a více se dozvíte v našem příspěvku Jak navštívit karneval v Benátkách.

Benátky, stejně jako mnoho míst Itálie, lákají turisty z celého světa svou nezaměnitelnou romantickou a klidnou atmosférou, kterou si zamilujete. Proto stojí za to navštívit toto přístavní město, do kterého se určitě pro svou výjimečnost budete chtít vracet.

 Obsah tématu Benátky

Region Veneto nejsou jen Benátky, ale také Shakespearova Verona
Jak navštívit karneval v Benátkách
Recenze Quality Hotel Delfino Venezia Mestre (Benátky)

Komentáře

Booking.com

Aktuální počasí v destinaci
Mapa oblasti
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama