Portland, centrum státu Maine, zaujme nejen skvělou kuchyní

Portland (Maine - USA)
Portland (Maine - USA)

Město, kde je přímo špičkové podnikatelské prostředí a daří se tu zejména kuchařům? Tak přesně tím je Portland, rozprostírající se v USA ve státu Maine na východním pobřeží USA. Historie osídlení se tu počítá na čtyři staletí, v roce 1623 první zdejší osadník, britský námořník Chris Levett, postavil prvních několik domů pro kolonisty. Tehdy ale byli běloši ještě na ostří nože s indiány a začátky určitě nebyly snadné.

V aglomeraci až půl milionu lidí, spoustu zajímavých historických památek

Samotný Portland má 67 tisíc obyvatel, v aglomeraci s dalšími oblastmi ale můžeme napočítat až půl milionu lidí. V USA najdete ještě jeden Portland, který leží na cestě mezi Seattlem a San Franciscem, shoda jmen není vůbec náhodná. „Náš“ Portland dal právě tomuto západnímu americkému přístavu své jméno, je totiž výrazně starší. Zatímco „Západní“ Portland se vystavěl ve druhé polovině devatenáctého století, tady se psala historie města už od roku 1786. Samotný název Portland je inspirován starou dobrou Anglií, jde o ostrov situovaný v oblasti Dorsetu. A aby toho nebylo málo, původní Američané říkají Portlandu Machigonne.

Co v Portlandu navštívit? Tak třeba starobylý maják na ostrově Casco Bay s krásným výhledem na Atlantik nebo farmářské trhy na Monument Square. Ochutnejte vařeného humra, pocházejícího přímo z Mainského zálivu. Každý říjen se tu běží maraton, najdete tu značný vliv italských a řeckých přistěhovalců, užít si můžete i festival věnovaný vegetariánským a veganským pokrmům. Prohlédněte si zdejší muzea věnovaná umění, budovu symfonického orchestru nebo třeba Lincoln Park. A nezapomeňte, že zhruba 115 mil jižně se rozkládá světoznámé město Boston a ještě o něco dál najdete New York, světovou metropoli ve které se prostě nikdy nezhasíná!

Booking.com