San Nicolao - oblast pro milovníky moře

San Nicolao (Korsika - Francie)
San Nicolao (Korsika - Francie)

Přemýšlíte, kam vyrazit na prázdniny? Jestliže pro letošní sezonu ještě nejste rozhodnutí, pak věnujte chvilku pozornosti našemu tipu a nechte se přesvědčit, že místo, které by se vám mohlo líbit, se jmenuje Korsika.

Tenhle ostrov u jižního pobřeží Francie je skutečnou perlou Středozemního moře, přitom pokud jde o české turisty, zůstává nadále spíše na okraji jejich zájmu. Zřejmě za tím stojí fakt, že ke Korsice se váže pověst hornatého místa, kam není vhodné vyrazit, jestliže máte v plánu celé dny lenošit na pláži. Není to však tak docela pravda. I na hornaté Korsice totiž naleznete klidná zákoutí se sněhobílým pískem a průzračně modrou vodou, která přímo vybízí ke koupání.

Takových míst není na Korsice vůbec málo, ale musíte dobře hledat. I zde však existují letoviska, která každoročně vítají nadšené turisty vracející se znovu a znovu, neboť zkušenosti je přesvědčily, že lepšího místa k opalování a plážovým radovánkám mezi okolními destinacemi nenajdou. Oblast San Nicolao představuje jedno z takových prázdninových středisek, leží na severovýchodním cípu ostrova a nabízí veškeré služby, které by mohl turista potřebovat.

Samozřejmostí je široká nabídka apartmánu a hotelů pro ubytování, ale v obci je samozřejmě k dispozici také nákupní centrum, supermarket – no a pochopitelně řada restaurací s nezapomenutelnou francouzskou kuchyní. Apartmány jsou solidně vybavené, příjemné a dobře udržované; jejich hlavní výhodou však zůstává blízkost pláže. Ovšem samotné městečko San Nicolao je od moře vzdáleno dobrých 10 km a leží na úpatí korsickým kopců. Toto poklidné městečko, plné kamenných domů žije pomalým životem a ruch přímořského letoviska zde nezažijete. Přesto moře můžete pozorovat z výšky, kde se vesnice nachází.

Nemáte-li přesto zájem strávit celou dovolenou pod slunečníkem či v moři, pak odsud nejsou daleko ani další místa vhodná k návštěvě, velmi dobře přístupná zvláště půjčíte-li si auto. Jen cca čtyřicet kilometrů severně leží větší a proslulé město Bastia, pouhé dva kilometry vás dělí od lázeňského města Costa Verde. Sem pohodlně dojdete pěšky po turistických cestách a budete se přitom moci kochat čarokrásnými výhledy, které nabízejí horské svahy.

Booking.com