Cervione - městečko ve znamení jelena

Cervione (Korsika - Francie)
Cervione (Korsika - Francie)

„Cervus“ je latinský název pro jelena. Jeden korsický poddruh tohoto lesního savce se dříve na Korsice vyskytoval tak hojně, že podle něj dostalo název město na severozápadním pobřeží ostrova. Cervione tedy česky znamená něco jako „Jelení“.

Městečko s méně než dvěma tisíci obyvateli leží asi čtyřicet kilometrů jižně od větší a známější Bastie, ale nabízí turistům řadu pamětihodností, které by rozhodně neměli vynechat při své okružní jízdě ostrovem. Nachází se navíc jen asi dva kilometry od velmi známého letoviska Moriani Plage, které láká turisty díky své příznivé poloze na mořském pobřeží a pláži, kde se lze příjemně vykoupat a lenošit při zvuku vln rozbíjejících se o mořské útesy. Samotné Cervione se nachází pár kilometrů od pobřeží na úpatí hor a tyčí se do výše až 326 metrů nad mořem, odkud se naskýtá překrásný výhled.

To nejdůležitější, co žádný turista v Cervione nemine, je barokní katedrála svatého Erasma, patrona námořníků. Většina z nich navštíví také místní etnografické muzeum. Zhruba tři čtvrtě hodiny cesty od města je k vidění románská kaple sv. Kristiny, původně z 9. století (dokončena roku 1473) s pozoruhodnými freskami. Ale to hlavní, co láká do tohoto korsického městečka každoročně tisíce nadšených turistů, to je široká nabídka apartmánů, které jsou k pronajmutí po celou sezonu.

Jsou velmi kvalitně vybaveny a kromě základního příslušenství nabízejí i nadstandardní zařízení a řadu příležitostí, které návštěvníci jistě využijí. Soukromé bazény, terasy či klimatizace jsou zde samozřejmostí, kromě toho však můžete využít například služeb jízdárny nebo solária.

K dispozici je také množství sportovišť – vyzkoušejte třeba tradiční francouzský sport pétanque, protáhněte si tělo při tenise nebo se odreagujte u ping-pongu. V Cervione a jeho okolí za posledních několik desítek let vyrostlo několik nových luxusních hotelů,  ale jednotlivé podniky se příliš nepředhánějí ve výhodných nabídkách ubytování.

Jestliže vás nezláká omezené množství památek, které jsou k vidění v samotném Cervione (koneckonců obec samotná má jen zhruba jedenáct kilometrů čtverečních), můžete se vydat na pěší výlet po okolí a prozkoumávat vysokohorské štíty tyčící se v podstatě po celém ostrově. Turistům se obecně doporučuje půjčit si auto a dopravovat se po Korsice na vlastní pěst, přičemž většina z nich této možnosti skutečně využívá a při takových výletech prozkoumávají romantická městečka vklíněna mezi vysokohorské štíty, odkud na ně dýchá historie a paměť pradávných událostí.

Korsika je skutečně ideálním prázdninovým letoviskem pro všechny, kteří rádi rozšíří své historické obzory a přitom nepohrdnou procházkou po horách, úchvatnými výhledy a v neposlední řadě i příjemným a zaslouženým osvěžením v průzračně čistých vodách Středozemního moře.

Booking.com