Turistické letovisko Moriani-Plage na Korsice

Moriani-Plage (Krosika – Francie)
Moriani-Plage (Krosika – Francie)

Tisíce turistů, kteří každoročně míří na Korsiku, počítají s tím, že sem nejedou ani tak za válením se u moře, ale zejména za vysokohorskými štíty a středověkými městečky, kde jako by se zastavil čas. I přes to všechno však francouzský středomořský ostrov u italských břehů nabízí i působivé pláže s bělostným pískem, jako vystřiženými z katalogu cestovních kanceláří.

Jedno z takových letovisek se jmenuje Moriani-Plage a rozkládá se na východním pobřeží Korsiky, relativně vzdálené od větších měst v jižní polovině ostrova. Nabízí však množství plně vybavených apartmánů přímo u pláže, z vnitrozemské strany obklopené panenskou přírodou. Nedaleko se již zvedají vysoké hory, ale samotné městečko představuje ideální rezidenci a uspokojí nejrůznější požadavky širokého spektra klientů, kteří hledají ubytování. Moriani-Plage je plně přizpůsobena přílivu turistů a cestovatelů.

V posledních letech zde vyrostlo mnoho nových hotelů, ale stále můžete využít nabídky klasických apartmánů, které obhospodařují místní starousedlíci. Jedná se vlastně o plně zařízené byty o několika pokojích, pochopitelně s vlastní kuchyní a koupelnou včetně nejdůležitějšího příslušenství. V některých případech náleží k apartmánu i zahrada s bazénem, terasa nebo balkon.

Majitelé často vyjdou vstříc i v případě, že s sebou přivezete svého psího mazlíčka. V obci jsou pak k dispozici široké nákupní možnosti, lze využít služeb restaurací, barů a obchodů, nachází se zde i supermarket. Když zrovna nebudete na výletě, udělejte si čas jen na samotnou prohlídku Moriani Beach a nakupte si speciality místního regionu, ať máte doma památku na ideální dovolenou.

Kdo nemá zájem vydat se do okolních měst (nejbližší město, které jistě stojí za vidění, je čtyřicet kilometrů vzdálená Bastia; další větší města se většinou nachází již ve více než hodinové vzdálenosti), může zůstat v Moriani-Plage a využít možnosti surfovat, půjčit si kanoe nebo plachetnici, či si „po francouzsku“ zarybařit. Pokud chcete cestovat jen v blízkém okolí zajeďte se podívat do městeček San-Nicolao a Cervione, z kterých je krásný rozhled.

Booking.com