Na zážitky ze sladké Paříže se nedá zapomenout

Eiffelova věž v Paříži (Francie)
Eiffelova věž v Paříži (Francie)

Evropská velkoměsta mají zkrátka něco do sebe, ať už jde o Barcelonu, Petrohrad, Prahu či Vídeň. Ale pozadu určitě nezůstává ani Paříž, ta je totiž na vrcholu popularity už celá desetiletí a nedá se říct, že by zájem turistů nějak polevoval. Kultovní místa pro mladé milence, ale také pro ty, kteří hodlají objevovat svět se skupinou přátel. Buď, jak buď, vždy se vyrobí stovky fotografií a mobily mají přeplněné paměťové karty. Takže, co je v Paříži vůbec nejlepší?

Eiffelova věž nebyla ve své době moc oblíbenou stavbou

Je drahá, je k ničemu a také vlastně nevypadá zrovna esteticky. Přesně to o stavbě Eiffelovy věže prohlašovali její současníci. Dnes jde ale o symbol města nad Seinou, které i s anténou měří skoro 324 metrů. Gustave Eiffel by byl dnes hrdý, mohutná budova z oceli a železa nabídne parádní výhled z restaurantu v mezipatrech. Najednou se sem vejde několik tisíc lidí, každé patro nabízí panorama Paříže jako na dlani.

Neměli bychom ale zapomenout ani na umění, muzeum Louvre bylo založeno v roce 1793, dnes nabídne řadu antických památek z dob Egypta, Řecka i Říma, stejně jako obrazy od Santiho, van Dycka nebo Velázqueze. Více než půl milionu různých exponátů, z toho je vystaveno jen malé procento – ale i to jistě stačí, abyste na ulici Rue de Rivoli jen tak nezapomněli. Do třetice si pak představme vůbec nejnavštěvovanější památku Paříže, budeme muset ale trochu dál do historie…

Katedrála Notre-Dame je výstavní síní evropské gotiky

Dokončena byla v roce 1345, ale stavěla se prakticky celá dvě století. Na výšku má skoro sedmdesát metrů a do jejích prostor se vejde v ideálním případě devět tisíc lidí. Gotika v celé své kráse, bohatě zdobený interiér, délka 130 a šířka 50 metrů. To už na jednoho zapůsobí, že? Paříž má své jedinečné kouzlo a jistě si tyto okamžiky připomenete při opětovném prohlížení fotek. Chcete-li si své vzpomínky uchovat na očích, nemusíte je mít jenom v počítači nebo na externím disku. Nabízí se i fotokalendář, kde budou zachyceny nejhezčí okamžiky z návštěvy města, ať už jste se do Paříže vydali s kýmkoliv. Bude to hezká dekorace do kuchyně, obýváku i na chodbu, rozhodně neupadne v zapomnění.

Booking.com