La Vernaz - klid a pohoda pod horami Savojska u Ženevského jezera

Soutěska La Vernaz v Savojsku (Francie)
Soutěska La Vernaz v Savojsku (Francie)

Na první pohled naprosto obyčejná vesnička kdesi v horách. Leží na východě Francie nedaleko Ženevy, necelých 50 kilometrů od hranic se Švýcarskem a přibližně 20 kilometrů od jezera Lac Léman. To je vesnička La Vernaz, kterou obývá něco přes 250 obyvatel. Proč jet zrovna sem? Jeďte sem především za klidem. Vesnička nabízí ukázku typické podhorské alpské vesničky. Její poloha přímo vybízí k horské turistice, hory máte všude okolo na dosah. Můžete zde trávit zcela poklidnou dovolenou a užívat si hor v zimě i v létě. V zimě to je nedaleko do zimních lyžařských center a v létě si užijete nádherné alpské louky s rozmanitou květenou a vysokohorskou turistiku Alpami. Velkou předností této vesničky je poloha, která je výchozím bodem pro cestování a turistiku. Dostupnost je také velmi dobrá, ze ženevského letiště je to něco okolo 50 kilometrů. A rázem jste z rušného města uprostřed podhorské vesničky.

Výlety do okolí na kole, pěšky i autem

V samotné vesničce toho sice příliš k vidění není, ale o to zajímavější je vydat se do okolí. K výletům blízkým i vzdálenějším můžete použít auto, kolo nebo pouze své nohy. Z La Vernaz je to kousek k jezeru Lac Léman, které je známější pod názvem Ženevské jezero a je největším jezerem západní Evropy s celkovou rozlohou 580 km2. Ženeva leží přímo u jeho pobřeží. Jezero je rozděleno na francouzskou a švýcarskou část a je považováno za jedno z nejčistších horských jezer ve Francii.

Výlety do okolí lákají také na kolo či na pěší turistiku po horách. O něco vzdálenějších jsou další atraktivní cíle, které Savojsko nabízí. Například lyžařské středisko Chamonix, historická města Annecy a Chambery či úchvatný zámek na skále Château de Menthon-Saint-Bernard. Město Annecy se zhruba 50000 obyvateli leží na břehu jezera Lac d´Annecy a koná se zde každoročně na začátku června mezinárodní festival animovaného filmu. La Vernaz je podhorská alpská vesnička nabízí klidnou dovolenou a nesčetné možnosti aktivní turistiky a poznávání dalších koutů nejen Savojska.

Booking.com