Poklidné městečko Josselin se zámkem, jež je symbolem Bretaně

Městečko Josselin v Bretani (Francie)
Městečko Josselin v Bretani (Francie)

Navštívíte-li francouzský region Bretaň, zkuste zavítat do poklidného městečka Josselin ve vnitrozemí tohoto regionu. Proč jet zrovna sem? Zejména za pohádkovým zámkem Château de Josselin. Přestože jsou v Bretani podobná města jako Vannes či Auray, která jsou ukázkou středověké architektury, zde v Josselin se vše odehrává v mnohem větším klidu.

Zámek Josselin se stal jedním ze symbolů regionu Bretaň

Dominantou města je bezesporu právě zámek. Ten je více než tisíc let obýván slavným rodem Rohanů a dnes tu můžeme potkat hraběte Rohana. Právě rod Rohanů dal tomuto zámku největší slávu od 14. století, kdy byla pevnost přestavěna. Tři věže s břidlicovými střechami mohutného hradu, vyrůstající ze žulových hradeb svažujících se přímo do řeky Oust, vytvořily jeden ze symbolů regionu Bretaň. Ve středověku bylo opevněné celé město v dobách feudálních válek. Obraz tří věží zrcadlících se na hladině řeky Oust jsou fotogenickým symbolem regionu. Nádherný je také pohled na nasvícený zámek v noci. Zámek je přístupný veřejnosti, takže si můžete prohlédnout také interiéry.

Josselin, podobně jako například Auray, se může pochlubit typickými hrázděnými domy. Kromě toho zde spatříte impozantní pozdně-gotickou baziliku Notre-Dame du Roncier. Celé městečko má středověký styl. V restauraci ochutnejte místní bretaňské speciality.

Z Josselin do dalšího města Rohanů či za megality v Carnacu po kvalitní dálnici

Díky kvalitní síti dálnice se z Josselin můžeme vypravit na cestování do dalších míst nejen Bretaně, ale celé Francie. V regionu můžeme navštívit úchvatné megality v Carnacu, kde za městem jsou vystavěny tisíce menhirů a několik dalších neolitických kamenných staveb či například do města Pontivy, které je rovněž těsně spjato s rodem Rohanů. Vannes nabídne ve větším měřítku také středověké město, kde zejména historické jádro je s hrázděnými domy a nese historii více 2000 let. Josselin nabízí klidnou atmosféru středověku s impozantním zámkem, který se stal jedním ze symbolů Bretaně.

Aktualizace 26.1.2021
Booking.com