Pointe du Raz je místem divokého moře i konce Bretaně

Pointe du Raz (Bretaň - Francie)
Pointe du Raz (Bretaň - Francie)

Z výletů po regionu Bretaň nevynechejte ani tento nejzápadnější cíp. Zde končí Bretaň, respektive pevnina. Ještě o kousek západněji je ostrůvek Île de Sein s přístavem trajektů. Místu Pointe du Raz se také přezdívá „konec světa“, neboť dál je vidět jen moře. Jedná se o útesy, do nichž naráží mořské vlny ve své plné síle.

Pointe du Raz ukazuje nespoutanou sílu větru a moře s výhledem na širé moře

Bretaň je charakteristický region pro svůj poněkud mlhavější ráz počasí než zbytek Francie. Rozhodně tu nehledejme žádnou prosluněnou pláž, najdeme zde takřka nejdivočejší útesy Francie. Vlny zde naráží do útesů plnou silou a můžeme tak obdivovat sílu moře ve své čistě přírodní podobě. Zde nás nebude rušit nic než hukot mořských vln lámající se o kameny. Na skalách kvetou některé druhy mechů a můžeme se také kochat barvami mořské vody, která se mění od azurově modré až po sytě námořnickou modř.

A kolem ten rozhled, kolem dokola jen skály, zálivy, kameny, moře a jeden osamělý maják. Toto místo opravdu připomíná „konec světa“. Přestože zde prakticky nic není, je místo častým cílem turistů při cestování touto krajinou. Ve vesničkách Lescoff a Plogoff je možno nakoupit mnoho často kýčovitých suvenýrů, ale také knihy, průvodce a mapy, které nám pomohou k lepšímu poznání života obyvatel této trochu zapomenuté oblasti Francie.

Z tajemných skalisek a hukotu vln k dolmenům do Carnacu či města Quimper

Pointe du Raz je místem romantickým, tajemným a zároveň divokým. Představuje samotu a sílu moře s větrem, která se tu odehrává každou minutu. Nádherné scenérie rozhledu na moře, a pokud chytnete mlhavější počasí, bude mít vše ještě dramatičtější atmosféru. Až budete chtít opět do „civilizace“, můžete se vydat po okolních bretaňských vesničkách či do města Quimper, nevelké historické městečko Locronan či Carnac se svými dolmeny a menhiry nedaleko města. Nebo si můžete zajet do nedalekého Audierne, kde se řeka Goyen vlévá do Atlantiku.

Booking.com