Uxmal (Mexiko)
Uxmal (Mexiko)

Mexiko je fascinujícím místem, kde se setkávají moderní domorodé kmeny se středoamerickou kulturou a španělskými tradicemi. Různorodá krajina a místní zvyky přitahují každoročně miliony návštěvníků. Romantické procházky po jednom ze třpytivých modrých pobřeží, pozorování velryb, záhadné starověké pyramidy, kultovní kaktusy poseté pouště či ochutnávka tradiční mexické kuchyně – nejen to bývá nejčastějším důvodem dovolené v této okouzlující zemi. Oficiálním názvem pro Mexiko je Spojené státy mexické. Na místě původního aztéckého města Tenochtitlán vzniklo v roce 1535 dnešní hlavní město Ciudad de México neboli Mexico City. Dobyvační Španělé se svým příchodem na počátku 16. století založili kolonii s názvem Nové Španělsko a navždy tak změnili tvář tohoto místa. Úředním jazykem tedy zůstala španělština. I přes nevyhnutelný vliv Spojených států amerických a těsné spojení s ostatními španělsky hovořícími zeměmi si toto místo zachovává svou individualitu.

Mexico City (Mexiko)

Mexico City je zářným příkladem ojedinělosti a to v každém směru: politickém, kulturním i uměleckém. Díky svým 20 milionům obyvatel se řadí k nejobydlenějším a nejživějším městským oblastem. Centrem veškerého dění je jeho hlavní náměstí Plaza de la Constitución, které svou rozlohou patří k největším na světě. Na východní straně náměstí stojí renesanční Palacio Nacional, sídlo mexické prezidentské kanceláře a úřadu ministerstva financí. Na severní straně pak velkolepá katedrála Catedral Metropolitana, která je považována za největší stavbu v celé Latinské Americe. Nalezneme zde i fragmenty chrámových komplexů Aztéků, jedním z nich je jedinečný chrám Templo Mayor, v překladu Velká svatyně. Pokud si budete chtít odpočinout od prohlížení památek, můžete navštívit nedaleký park Alameda Central, jenž je srdcem rušného velkoměsta. Milovníci umění ocení několik zajímavých budov a muzeí jako je Palacio de Bellas Artes, Museo Franz Mayer nebo třeba Museo Mural Diego Riviera.

Chichén Itzá (Mexiko)

Kolem hlavního města leží nejstarší památky centrálního Mexika. Vydejte se za historií k obřím pyramidám v prastarém městě Teotihuacán. Toto nezvykle velké místo je opředeno záhadami a podle Aztéků se může jednat o rodiště bohů. Zřícenina mayského města Chichén Itzá, nacházející se na poloostrově Yucatán, je náležitě jeden z divů světa. Nejzachovalejší stavba, takzvaná  Kukulkánova pyramida, byla po několik staletí ukryta v nepoddajné džungli Yucatánského poloostrova. Co se zvláštnosti tohoto místa týče, asi nejzajímavější je pyramida Cholula, která je největší pyramidou světa. Z velké části je ukryta pod zemí a na jejím vrcholu je zbudován kostel. Za návštěvu také stojí archeologická naleziště a pozůstatky měst, například Monte Albán, Palenque, Uxmal a Tula. Pestrobarevná koloniální architektura nás uchvátí ve městě Oaxaca s mnoha trhy a strhující atmosférou. Každoročně se zde koná festival Dia de Los Muertos, kdy rodiny zesnulých věří, že se jejich duše vrátí mezi živé a vždy koncem října zdobí květinami domácí oltáře či hroby. Za zábavou se můžete vypravit do víru velkoměst, jako je nádherné San Cristóbal de las Casas známé svou barokní architekturou nebo čtvrté největší město Mexika s historickým centrem, Puebla. Hledáte-li adrenalin, nesmíte minout město Amecameca, ráj pro horolezce. Druhá a třetí nejvyšší hora Mexika, Popocatépetl (Kouřící hora) a Iztaccíhuatl (Bílá žena), nabízí jedinečný pohled na sílu matky přírody. Odpočinek a relax skýtá pláž Acapulco, která je velice oblíbenou destinací všech turistů.

Ještěr (Mexiko)

Mexiko je bezesporu temperamentní zemí oplývající řadou chutí a koření, tance, mariachi hudby a slavného alkoholického nápoje, nesoucí název po stejnojmenném městě, Tequila. Vydejte se na báječnou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky. Viva México!

 

Booking.com