Oblíbené mexické letovisko Playa del Carmen

Playa del Carmen (Yucatán - Mexiko)
Playa del Carmen (Yucatán - Mexiko)

Už plánujete letošní dovolenou? Turistům, kteří již navštívili kdejaké středomořské letovisko a Evropu znají jako své boty, bude možná připadat zbytečné zůstávat na starém kontinentě, tak proč nezkusit něco trochu exotičtějšího? Jednou z turisticky atraktivních destinací posledních let se stává Mexiko. Středoamerická země nabízí neobyčejnou plejádu možností, na své si přijde zarytý milovník historie i ten, kdo raději tráví horké léto na pláži u moře.

Nebude strádat ani ten, kdo upřednostňuje vysokohorské túry nebo poznávání tradičních zvyků místního obyvatelstva. No a dobrodruzi mohou přičichnout k realitě bojů mezi drogovými kartely, pro kterou není nutné chodit daleko. Ale zůstaňme raději na bezpečné půdě. Chcete-li zažít příjemnou a ničím nerušenou mexickou dovolenou, doporučujeme vsadit na jistotu a navštívit proslulé letovisko Playa del Carmen.

Stotisícové sídlo na tzv. Mayské riviéře byste našli na jihu země, cca 50 kilometrů jižně od yucatanské metropole Cancúnu. Stejně jako Cancún je Playa del Carmen přizpůsobena množství turistů a místní obyvatelé jsou na ně zvyklí, takže se setkáte s přívětivým přijetím, bohatým nočním životem a hojností ubytovacích možností včetně bohaté nabídky suvenýrů a místních specialit.

Playa del Carmen je prototypem tropického ráje – dlouhé bílé pláže, nepřetržitě krásné počasí, hotely all inclusive, multikulturní prostředí a uvolněná atmosféra zábavy a pouličních umělců. Využít lze stejně tak luxusní hotelové komplexy jako menší rodinné podniky, kde vás přivítá milá domácí obsluha, a poznáte autentický život mexických domorodců, přičemž s trochou štěstí nahlédnete i pod pokličku jejich tradičních zvyků. Počítejte s horkým tropickým počasím. Pokud si chcete vybrat období s nejpřijatelnějšími teplotami, mrkněte na SunHeron.

Tou největší atrakcí Playa del Carmen je nicméně „mexická 5. avenue“, správně španělsky vlastně La Quinta Avenida, kterou najdete kousek od pláže. Podobně jako její newyorská dvojnice nabízí nepřeberné množství obchodů se suvenýry, kavárny, bary, restaurace, hotely a především luxusní butiky – zde zkrátka seženete opravdu všechno, nač si vzpomenete. Místní podniky nezavírají dříve než o půlnoci, takže jediné, co by vás snad mohlo odradit, jsou pořádně nadnesené ceny.

Letovisko Playa del Carmen dokáže naplnit choutky rozmazlených Evropanů, kteří chtějí okusit kouzlo Karibiku a přitom zůstat v bezpečí, aniž by museli okusit odvrácenou stranu zdejšího idylického prostředí, kterou jsou nechvalně proslulé drogové války a povstalecké boje zapatistů. V devadesátých letech se Playa del Carmen stalo nejrychleji se rozvíjejícím městem v této oblasti a její impozantnost zůstává zatím nepřekonána. Ruch velkoměsta zde nikdy neutichá, ale přitom si dokázala zachovat atmosféru mexického prostředí. 

Booking.com