Nejzajímavější místa Yucatánu

Chichen Itzá (Mexiko)
Chichen Itzá (Mexiko)

Užít si dovolenou, na které nebude chybět poznání a odpočinek v jednom. Exotická fauna i flóra, magické stavby mýty opředeného mayského národa, ale i Karibik se vším všudy – pohoda a slunce, průzračná hladina a pláže, na kterých jako by se zastavil čas. Kdo už někdy v tomto regionu byl, chce sem na dovolenou i příště. Existuje snad lepší forma reklamy? Tady se nespěchá jako u nás! A věřte, že to není jediná výhoda podobně krásného regionu, dovolená v Mexiku má tisíc a jedno plus…

Indiánské pyramidy nebo divoká příroda? Na výběr je spoustu možností

Yucatán nabízí celou řadu zajímavých výletů, na kterých se vám bude doslova až tajit dech. Coba, Chichén Itzá, Palenque nebo Uxmal určitě něco řeknou nejen vášnivým zájemcům o dějepis a historii, bonusem určitě je, že si můžete tyto slavné komplexy prohlédnout zblízka. Nahlédněte pod pokličku života mayské civilizace, jejíž tajemství jen velmi pomalu a postupně odhaluje moderní archeologie. Indiánská krev je na obyvatelích poloostrova dodnes patrná, bolestné zrození národa mesticů probíhalo už od španělských výbojů v šestnáctém století.

Být pod patronátem UNESCO, to je už nějaká věc. A v dnešním Mexiku je takových míst celá řada. Za všechny si pojďme podrobněji prohlédnout třeba právě Chichén Itzá, jehož staletí budovaný komplex nabídl svým obyvatelům i poměrně moderně vyhlížející observatoř. Mayové milovali míčové hry, při některých zápasech šlo ale dokonce o život. Krutý, ale skutečně zajímavý, i takový byl život středoamerických indiánských kultur. Tolik památek na jednom místě navíc jen tak někde neuvidíte, patnáct století historie Chichén Itzá může směle konkurovat i mnoha antickým civilizacím Evropy.

Karibské moře a jeho břehy, to je zkrátka nad všechno Středozemí

Jistě, Itálie nebo Řecko jsou zajímavým místem pro odpočinkovou dovolenou, ale v Karibiku je tohle ještě na docela jiné úrovni. V turistickém letovisku Cancún si užijete nejen luxusní ubytování, ale také golf a prosluněné pláže, stejně jako bujarý noční život. Není divu, že si to právě zde užívají turisté z USA a mnoha dalších zemí. O společnost nebudete mít nouzi, ať už chcete brouzdat ve vlnách nebo obdivovat roztodivné umělecké kousky delfínů…

Z Cancúnu se snadno dostanete doslova kamkoliv po celém Yucatánu, je to křižovatka všech zajímavých cest. Kromě jiného, vyzkoušejte třeba potápění na Cenote, které má své obrovské kouzlo nejen pro milovníky dobrodružství. Další atraktivní lokalitou jsou třeba pláže v Tulum, kde na vás nedaleko čekají i mayské pyramidy. Vše, co je v Mexiku k vidění, tak budete mít doslova jako na dlani!

Booking.com