Quiberón – pobřeží nabízející umění, památky i idylické skalní útesy

Quiberón v Bretani (Francie)
Quiberón v Bretani (Francie)

Quiberón je malý poloostrov francouzské Bretaně se stejnojmennou zátokou (Baie de Quiberón) a stejnojmenným městečkem. Původně byl Quiberón ostrovem, dnes je spojen velmi úzkou písečnou šíjí, která je v nejužších místech široká pouze 40 metrů. Poloostrov má celkovou rozlohu 8,9 km2. Nachází se zde několik malých vesniček a největší je právě městečko Quiberón s přibližně 5500 obyvateli. Je zde také letiště.

Od ospalé rybářské vesničky po dnešní příjemné klidné letovisko

Městečko Quiberón byl v minulosti malým ospalým rybářským přístavem. Klidná zátoka je ideálním místem pro rybolov. Dnes je zde nevelké poklidné letovisko s písečnými plážemi. Okolo se rozprostírají skalní útesy a v zátoce kotví mnoho malých rybářských a výletních loděk. Zátoka nabízí úchvatné pohledy na východ a západ slunce nad mořskou hladinou. Taktéž je úchvatné divoké rozeklané pobřeží s útesy s hukotem tříštících se mořských vln.

Památky, rozeklané skály, Velká pláž i unikátní flora

Quiberón – pobřeží, které nabízí nejen pohledy na skály, ale najdeme zde také kulturní a historické památky. Například Port Haliguen, La Maison du Patrimoine de Quiberon či kostel z 15. století Chapelle de Saint Julien. Kromě památek nabízí tato oblast také krásné pláže ke koupání, jedna z nejlepších je La Grande Plage de Quiberon neboli Velká pláž Quiberonu. Idylku klidu, moře a skal všude okolo si vychutnáte v La Côte Sauvage. Je to přírodní divoké pobřeží, kde Vás neruší nic jiného než šumění moře a vln tříštících se o skály. Výhled na širé moře nabídne nejjižnější cíp pobřeží – La Pointe de Conguel. Milovníky přírody a zejména flory nadchne Les landes et pelouses littorales. Nachází se na západním pobřeží oblasti a jsou zde vidění stovky druhů místní květeny.

Quiberón nabízí na malé ploše velké možnosti vyžití a výlety do okolních měst

Na to jak je pobřeží Quiberón malá oblast, najdeme zde také umělecké ateliéry a Nello galerii, přímo v městečku Quiberón a sousedním Saint Pierre Quiberón. Toulky po oblasti vás možná přimějí k dalšímu cestování a poznávání regionu Bretaň. Můžete se vydat do nedalekého města Carnac, které přitahuje turisty zejména díky tisícům menhirům v řadách a dalších neolitických dolmenů a dalších kamenných staveb. Možnou další návštěvou je město Pontivy či Josselin. Pobřeží okolo Quiberónu skýtá na malé ploše cípu Bretaně velké možnosti s poznáváním tradiční bretaňské kultury, přírody i nabídkou krásných výhledů na moře mezi útesy a mořskými vlnami.

Booking.com