Maspalomas je středobodem turistiky na Gran Canaria

Maspalomas na Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)
Maspalomas na Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)

Kanárské ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Kdo tady jednou byl, ten se sem chce co nejdříve znovu vrátit. Souostroví sedmi větších a několika desítek menších ostrovů, náležející Španělsku, představuje prototyp ideálního cíle pro vaší příští dovolenou.

Turisticky nejoblíbenějším je třetí největší ostrov, Gran Canaria. Nabízí tisíce možností, jak strávit příjemnou, odpočinkovou dovolenou. Můžete zde obdivovat překrásnou a rozmanitou přírodní scenerii, užívat si desítky kilometrů nádherných pláží, ale třeba také navštívit hlavní město celého souostroví, Las Palmas, kde žije bezmála polovina všech obyvatel Kanárských ostrovů.


Co čekat od Maspalomas

Takovým neoficiálním turistickým centrem ostrova Gran Canaria je rozsáhlá resort area Maspalomas. Platí za nejstarší turistické letovisko na ostrově vůbec, a lze říci, že za tímto účelem bylo také vybudováno. Maspalomas nenabízí žádnou „přidanou hodnotu“ v podobě historického dědictví nebo poutavé architektury: jde čistě jen o soubor hotelů, apartmánů, restaurací, obchodních center a dalšího turistického zázemí. Najdete tu například největší obchodní centrum na ostrově: Yumbo, jehož návštěvu byste si však neměli nechat ujít, ať už vás nákupy jinak lákají či nikoliv. I přesto, že většina nabízeného zboží je padělaná a Yumbo je známé jako centrum zdejší gay komunity a lákadlo pro prazvláštní existence s vizáží osobností jako Freddie Mercury, má zkrátka něco do sebe…

Maspalomas je jako stvořené pro odpočinek, odreagování a sportovní vyžití. Zvláště se hodí pro rodiny s malými dětmi, ale ocení ho všichni, kdo touží po zajímavých zážitcích. Celý den můžete strávit surfováním, potápěním, paraglidingem nebo hraním golfu. Velmi netradiční zkušenost pak skýtá plavba na lodi s možností pozorovat na mořské hladině delfíny a velryby. Ale hlavní důvod, pro je Maspalomas tak oblíbené, leží jinde.

Africká poušť na dosah

Jsou to pláže. Ty v Maspalomas totiž zkrátka nemají chybu. Pláže se táhnou se několik kilometrů podél pobřeží a nabízejí v dokonalé symfonii přesně to, co od pláže očekáváte. Žlutý písek, který v prehistorických dobách vykrystalizoval na zemský povrch, se nedaleko navíc zhmotnil do podoby ohromných písečných dun, jejichž zrnka sem přivál vítr až z Afriky. Tato nesmírně atraktivní turistická atrakce byla vyhlášena národním parkem "Dunas des Maspalomas", láká zvídavé dobrodruhy i fotografy a představuje unikátní přírodní památku, kterou v jiných středomořských destinacích budete hledat jen marně.

Duny si můžete užívat i díky výhledům z nedalekých hotelů, například Riu Palaca Maspalomas, kudy se dá dostat na veřejně přístupnou vyhlídku. Nebo se vydejte na vyjížďku na velbloudech a zažijte „poušť na vlastní kůži“. Přidejte k tomu sluneční svit po celý rok a důvod, proč zamířit právě do Maspalomas, je na světě.

Booking.com