Las Palmas na Gran Canaria

Las Palmas na Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)
Las Palmas na Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)

Španělsko se tradičně umisťuje na předních místech žebříčků turisticky nejnavštěvovanějších zemí na světě. A svůj velký podíl na tom jistě má fakt, že k této zemi oficiálně náleží i Kanárské ostrovy, pro ideální dovolenou u moře jako stvořené.

Las Palmas: historie, kam se podíváš

Nejoblíbenějším turistickým cílem ze všech ostrovů je Gran Canaria: třetí nevětší, zato pravděpodobně nejrozmanitější a také nejvýznamnější. Právě na tomto ostrově totiž leží hlavní město celého Kanárského souostroví. Návštěva Las Palmas je pro všechny návštěvníky jakousi nepsanou povinností: právě zde totiž jako by se na jednom místě soustředila celá staletá historie, která sahá až do dob, kdy bývalo Španělsko zámořskou velmocí a jeho neohrožení neplavci brázdili světové oceány, aby si vzápětí podmanili nová území. Kanárské ostrovy patřily mezi jednu ze španělských  „kořistí“ a navštívil je dokonce sám Kryštof Kolumbus, objevitel Ameriky.

Město Las Palmas bylo v 15. století původně založeno jako přístav, postupně se však proměnilo v nejdůležitější strategický bod celého souostroví. Svůj význam si udrželo až do současnosti, kdy funguje jako hlavní průmyslové centrum. Nechybí mu však ani specifická historická atmosféra, soustředěná v samotném centru. Vychutnáte si ji třeba v bezprostředním okolí katedrály zasvěcené svaté Anně (Santa Ana). A právě ve třistatisícovém městě se také nabízí ideální příležitost, jak se setkat s místními obyvateli: velmi příjemnými, vstřícnými a usměvavými lidmi.

La Palmas je město, kde to žije

Na Kanárských ostrovech se stále něco děje, ale jestli hledáte skutečné pulzující srdce celého ostrova, pak je to práv hlavní město. Las Palmas nabízí celoročně nespočet možností kulturního a uměleckého vyžití. Turisté sem jezdí nasát typickou atmosféru spontánních i organizovaných pouličních akcí: pořádají se zde karnevaly, hudební a umělecké festivaly, trhy, ukázky historických řemesel, promítání filmů a mnohem, mnohem víc. Ať už pro svou dovolenou zvolíte jakýkoliv termín, je takřka vyloučeno, že byste alespoň některou z těchto akcí minuli.    

Zmíněné aktivity by mohly neprávem budit dojem, že Las Palmas jako by ustrnulo v minulosti. Opak je ovšem pravdou! Jistě, historické kulisy, klasické úzké uličky a typická architektura ve vás probudí dojem, jako byste se přesunuli o pár století zpět, nicméně Las Palmas stále zůstává moderní metropolí, kde si můžete užít nákupy stejně jako luxusní služby.

Pláže jsou i v Las Palmas

Pro návštěvu Las Palmas si vyhraďte raději celý den, jinak byste mohli litovat, že jste nestihli vidět, poznat, vyzkoušet si a prozkoumat všechno, co bylo jenom možné. Nemusíte se bát, že byste se tak ochudili o příležitost osvěžit se v moři: i v Las Palmas se totiž nacházejí krásné pláže. Nelze je sice srovnávat třeba s letoviskem Maspalomas, které je báječnými plážemi přímo proslulé, nicméně pořád se jedná o nesmírně atraktivní lokalitu. A k příjemné procházce láká i dlouhá promenáda podél celého pobřeží, lemovaná kvalitními restauracemi.

Booking.com