Duny v Maspalomas vám ukáží, jaké je to na poušti

Písečné duny v Maspalomas (Gran Canaria - Španělsko)
Písečné duny v Maspalomas (Gran Canaria - Španělsko)

Vydat se na Saharu nemusí být vždycky dobrý nápad, je to místo spíše pro skutečně odvážné dobrodruhy, kteří vědí, co si lze v takovém prostředí dovolit a nehodlají nic podcenit. Turisté, kteří by si chtěli vyzkoušet skutečnou pouštní atmosféru, mají tu možnost na Kanárských ostrovech. To vše přitom s pískem, co vypadá jako saharský, každé zrníčko sem prý totiž zavály poryvy větru. Už přes čtvrtstoletí je zde přírodní rezervace, a i když písek je ve skutečnosti spíš otázkou mnoha a mnoha let naplavenin, pocit z toho, že jste uprostřed pouště, je téměř dokonalý.

Dostanete se k nim snadno autobusem

Čeká vás asi hodinová cesta autobusem z letiště, spíše kratší, záleží na aktuálním provozu. Letovisko Maspalomas nabídne nejen procházku k majáku a proslulý aquapark, ale i příjemné osvěžení v některé z místních kaváren. Několikakilometrová pláž se těší na návštěvu, tolik písku na jednom místě jste asi ještě neviděli. Je ho tu přes čtyři stovky hektarů, to jen tak pro představu! Písečné přesypy jeden za druhým, je to jako zdolávat malá pohoří vlastními silami. Udělat si snímek, projít si místa s tak světlým pískem, co se opravdu podobá tomu pouštnímu, jak jej známe z dobrodružných filmů, toť skutečně zážitek na celý život.

Maják z konce devatenáctého století je na samém konci procházky pouštním pobřežím. Faro de Maspalomas, jak zní oficiální pojmenování, se tyčí do skoro sedmdesátimetrové výše. Turistických atrakcí je ale v místě ještě mnohem víc. Kanárské ostrovy v nich nabízí například Sioux City, kde už název mluví za vše nebo také Palmitos park, místo, které nabídne pohled na řadu divokých zvířecích druhů tolik typických pro daný kout světa. Nechybí ani aquapark, jenž sluje Maspalomas Aqualand, ale také místo plné naprosto tradiční a jedinečné pouťové zábavy. Kde budete trávit svou dovolenou, je skutečně jen na vás. Gran Canaria je vpravdě turistickým klenotem Španělska, jistě si zde něco vyberete!

Projděte si také palmovým hájem

Aby středomořská atmosféra byla vskutku dokonalá, nesmí chybět palmy – které jsou i takovým symbolem Kanárských ostrovů. V názvu Maspalomas se odráží holubice, název byl přisouzen patrně proto, že v jistých obdobích roku je zde spoustu stěhovavého ptactva. A nejen ptákům se zde líbí, každoročně sem přijede až na dva miliony turistů. Teplota lehce nad dvacet, horký písek a šum moře, tomu neodolají milovníci klasického léta i návštěvníci, co chtějí jen tak odpočívat a nehodlají absolvovat dlouhé turistické procházky a výšlapy. Celá jižní část ostrova Gran Canaria je tu pro turisty, starousedlíci jsou zejména v severní polovině. Tam se dostanete na výlety přes hornaté vnitrozemí, kde minete i proslulý vrcholek Pico de la Nieves. Na severu také trochu víc fouká a je zde chladněji.

Maspalomas je nejstarším letoviskem ostrova a pravdou je, že noční život tu skutečně nekončí a užijete si i vynikající tekutou révu. Přes tři stovky slunečných dnů za rok, tohle se jednoduše muselo využít pro účely turistického ruchu, který zde kvete už od druhé poloviny minulého století. Zahrát si lze i golf, pokud vás omrzí vodní sporty, je tu westernová vesnička nebo botanická zahrada a nechybí dokonce ani tzv. ruské kolo.

Vysoké duny aneb romantika léta

Až dvacetimetrové písečné duny jsou ale skutečným lákadlem číslo jedna, to vám potvrdí všichni, kdo zde už někdy byli. Dunas de Maspalomas na samém jižním cípu Gran Canaria vám přinesou setkání s rybáři nebo běžci, kteří trénují hlavně během brzkých ranních hodin. Hotel, možnosti nákupu, zábavy, ale trochu méně klidu. Kanáry nejsou kvůli tomu možná pro každého, ale kdy se vám v životě poštěstí zavítat někam, kde to vypadá jako v originální poušti?

Booking.com