Písečné pláže v kantábrijské vesničce Noja

Noja (Kantábrie - Španělsko)
Noja (Kantábrie - Španělsko)

Španělsko je natolik rozlehlé a rozmanité, že jako turisté nevíte, která místa dříve navštívit. Madrid, Barcelona, Vitoria, Estella, Bilbao. Pokud ovšem chcete více užít Atlantského oceánu, můžete třeba vyrazit do rybářské vesničky Noja v Kantábrii.

O zábavu není nouze

Přestože Noja je poměrně malá obec, nudit se zde rozhodně nebudete. Za prvé zde najdete spoustu zábavních podniků, barů či kaváren, stejně jako obchodů, a za druhé se neustále rozrůstá. A o ubytování zde samozřejmě také není nouze. V barech vás kromě dobrého pití či tapas mile překvapí příjemní lidé a dobré ceny.

Písčité pláže a strmé útesy

Pro nás jako obyvatele vnitrozemského státu jsou nejzajímavější pláže. Noja je vyhledávaným cílem jak sportovců, kteří se zde mohou vydovádět na prkně, vodních lyžích nebo skútrech, tak potápěčů. Nadšení milovníci podmořského světa si zde mohou koupit vše, co k ukojení své vášně potřebují. Jen pozor na útesy. Pobřeží je oblíbenou destinací také rodičů s malými dětmi, kteří si nemohou vynachválit krásně teplé a dlouho mělké moře s písčitým dnem. V Noja je několik velkých kempů a míří zde především turisté z Velké Británie, které zde dopravují pravidelné trajekty.

Pokud vás Noja zaujala můžete zkusit ubytování v kempu Camping Playa Joyel, jehož nezávislou recenzi najdete v článku "Recenze Camping Playa Joyel ve španělské Noja".

Kam dál ve Španělsku

Při toulkách po Kantábrijském pobřeží byste rozhodně neměli minout oblíbené letovisko Santander s romantickým přístavem a historické městečko Santillana, které dobovým skanzenem románské architektury, ale které nejvíce proslavily Altamirské jeskyně s pravěkými nástěnnými malbami.

Booking.com