Zajímavá místa na Gran Canaria

Las Palmas na ostrově Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)
Las Palmas na ostrově Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)

Pokud bychom listovali atlasem, nalezneme Kanárské ostrovy nedaleko severozápadního pobřeží Afriky. Není odtud daleko do Maroka, a při pobytu na Kanárských ostrovech si skutečně chvílemi připadáte jako v Africe. Zdejší divoká příroda je nesmírně rozmanitá a nabízí možnost spatřit na vlastní oči třeba rozlehlé, až k obzoru se táhnoucí písečné duny, které působí dojmem, jako byste se ocitli v samotném srdci Sahary. Přírodní rezervaci Dunas de Maspalomas by si neměl nechat ujít žádný návštěvník ostrovu Gran Canaria. Ten je ze sedmi Kanárských ostrovů třetí největší, nicméně mezi turisty zřejmě nejoblíbenější. Nachází se na něm většina míst, která se vyplatí neminout. Kromě hlavního města Las Palmas sem však návštěvníky lákají především úchvatně krásné pláže, jako vystřižené z katalogů cestovních kanceláří.

Pláže, kam se podíváš

Ostrov Gran Canaria je plážemi přímo vyhlášený. Sem se nejezdí na poznávací zájezdy, které nabízejí možnost seznámit se s dějinami dané lokality. Třebaže i ta je velmi zajímavá - je totiž úzce spjata s érou zámořských objevů, když před staletími Španělsko bývalo námořní velmocí - dnes už jsou Kanárské ostrovy primárně cílem rekreačních dovolenkářů. Tedy těch, kteří nepotřebují ke štěstí víc než bělostný písek, tyrkysové moře a dostatek slunečních paprsků. Pokud to na večer doplní skvělá hudba a lahodné pokrmy z místní kuchyně, pak je jasné, že se zde budou cítit skutečně jako v ráji. Gran Canaria nabízí všechno výše uvedené.  Ale když už tu jednou budete … nevyplatí se udělat si aspoň malý výlet po ostrově a porozhlédnout se po okolí? Turisté si obvykle půjčují auta a vydávají se na vlastní pěst, aby vyzkoušeli koupání na všech možných plážích. Nejznámější je letovisko Maspalomas, které nabízí šestikilometrovou promenádu po pobřeží a hned v sousedství písečné duny jako na Sahaře.

La Garita – pláž s černým pískem

Pokud však toužíte aspoň na nějakou dobu uniknout z dosahu všudypřítomných davů a najít klidnější místo s komornější atmosférou, není nic lepšího než se trochu vzdálit od centra dění. Jižně od Las Palmas leží region Telde s druhým největším městem ostrova, stejnojmenným Telde. A to by rozhodně mohlo být jedním z cílů vašich vyjížděk. Až si prohlédněte poutavé historické jádro tohoto města, rozhodně nevynechejte pláže v blízkém okolí.

Ty jsou totiž mimořádně zajímavé. Například La Garita je proslulá neobvyklým černým pískem, což vytváří doslova kouzelnou kulisu pro netradiční fotografie. Místní moře je trochu divočejší než jinde, proto si zde užijete doslova romantických pohledů na tříštící se vlny – zvláště v případě, že vystoupáte na vyhlídky tyčící se nad oceánem. Díky tomu, že se nejedná o turisticky přetěžovanou oblast, můžeme zaručit, že se La Garita stane vaším oblíbeným výletním cílem, až se na Kanárské ostrovy budete vracet. Protože kdo tu jednou byl, ten chce co nejdříve zase zpátky. Nevěříte? Je jen jedna možnost, jak si to ověřit: už teď můžete zamluvit svou příští dovolenou…

Booking.com