Camping Pico Verde u španělského Leónu

Vjezd do Camping Pico Verde u městečka Valencia de Don Juan (Španělsko)
Vjezd do Camping Pico Verde u městečka Valencia de Don Juan (Španělsko)

Camping Pico Verde  je menší kemp u městečka Valencia de Don Juan, který je vzdálen cca 40km od Leonu. Na recepci mluví anglicky (může se měnit, ale měli jsme zkušenost se dvěma lidmi) což nebývá ve Španělsku v menších kempech zas tak časté. Stání pro karavany travnaté, oddělené živým plotem a stín poskytují středně vysoké stromy. V této části Španělska zas tak často neprší a tak tráva uprostřed léta je již zažloutlá a uschlá, ale čas od času pár zelených trsů najdete. V zadní části je volná „travnatá“ plocha a tak pokud nechcete parkovat v nepříliš velkých boxech tak zajeďte tam.

GPS: 42.294939, -5.538173
WEB: http://www.verial.es/campingpicoverde/ 

Elektrika je rozvedena tak, že některá místa musí být připojována kabelem položeným přes asfaltovou cestu. Navíc se nemůžete připojit sami, ale přijde správce, který vám odemkne plechový rozvaděč, připojíte kabel a zase skříň zamkne. Když Vám v noci vypadnou pojistky tak máte asi smůlu.

Další zvláštností tohoto kempu je přístup do dětské koupelny. Mají zde dvě, jednu menší a jednu větší. Ale musíte si vyzvednout klíček na recepci a po koupání jej zase vrátit. Takže matka s malým dítětem bydlící na konci kempu se celkem nachodí. Dalším zajímavým pravidlem je koupání v bazénu. Jsou zde dva menší bazény pro děti a jeden velký pro dospělé. Bazén pro děti má přes metr hloubku a když jsem do něj vlezl abych chytl a dal do vody svého dvouletého syna tak mi plavčík začal vysvětlovat, že dospělí se v bazénu nemůžou koupat. Respektive můžou sedět na okraji a mít nohy ve vodě. Což je taky problém protože hladina vody je cca 40 cm pod okrajem bazénu, takže dítě nemůžete ani nijak bezpečně držet. Navíc capart nedosáhne na dno, takže se spíše utopí než se vyřádí v bazénu. Bazén je proto vhodný spíše pro větší děti, které se spolu zabaví a metrová výška hladiny je neohrozí. Při pokusu přejít do velkého bazénu jsme byli upozorněni, že musíme mít koupací čepice. Ty nám prodají v baru. Barman však mluví jen španělsky a den před tím jsem dvě minuty vysvětloval, že chci džus. Jak bych vysvětlovat koupací čepici pro mě a syna jsem si radši nechtěl ani představovat.

Součástí kempu je dále malé dětské hřiště s houpačkami, jednou skluzavkou a podivnou prolézačkou. Poněkud staré, ale nově natřené. Dále je zde tenisový kurt, jestli zde platí běžná tenisová pravidla nebo místní jsem jako netenista nezjistil. Sociální zařízení není sice nejnovější, ale když je čisté tak ujde. Bohužel ráno záchody nevypadají příliš dobře, alespoň mužská část. Častější úklid by určitě návštěvníky neurazil. Vchod do dětské koupelny připomíná přístup do sklepa, ale koupelna je nově vybudovaná a je hezká. Již jsem zmiňoval bar kde obsluha mluví jen španělsky, ale nabízejí zde několik jednoduchých jídel jako hranolky se smaženými kalamáry, hranolky s masem apod. Za zmínku stojí, že jsem zde ochutnal výtečné španělské pivo za který by se nemusel stydět leckterý český pivovar. Pivo pochází z galicijského pivovaru Estrella Galicia. Kromě piva, nealka, značkových lihovin a chipsů zde ránou koupíte i pečivo.

Při naší návštěvě byl noční život hektický. Caparti na odrážedlech, pokřikující děti, povykující dospělí se pohybují mezi karavany do jedné hodiny v noci. Paradoxně maxi kemp v Najo mi připadal klidnější i když tam žije několik tisíc lidí. Pro milovníky brzkého večerního spaní doporučuji špunty do uší. Kastilská náhorní plošina Meseta je v nadmořské výšce okolo 700m, takže ráno vás můžou překvapit teploty mezi 10C a 15C.

Kemp je dobrou základnou pro výlety do okolí, především do Leónu a Astorgy . Kemp sice má drobnější nedostatky, ale dá se to vydržet. Ono upřímně, stejně vám nic jiného nezbude, když se rozhodnete poznávat krásy této části Španělska. Při cestách do okolí jsme viděli dva další kempy, ale nevypadalo to nijak odlišněji.

 TIP  Zajímají vás zajímavá místa v okolí? Podívejte se na další naše články:
- Astorga se pyšní dílem Gaudího
- Fotogalerie ze španělské Astorgy
- León, centrum stejnojmenné provincie León
- Biskupský palác ve španělském městě Astorga

PS: Na recepci kempu je vyvěšen seznam s daty konání trhů v okolních městech. Jeďte se určitě podívat a nakoupit na některý místní trh. Vegetariáni si vyberou z krásné zeleniny a ovoce a my masožravci máme zase velký výběr v uzeninách, vynikajících šunkách nebo sýrech. Na rozdíl od supermarketu můžete kupující zboží ochutnat.

Booking.com