Astorga se pyšní dílem Gaudího

Centrum Astorgy (Kastilie a Leon - Španělsko)
Centrum Astorgy (Kastilie a Leon - Španělsko)

Gaudí patří mezi nejznámější světové architekty na Španělsko mu vděčí za mnohé. Pokud chcete poznat také jiné stavby, než je chrám Sagrada FamilaBarceloně, můžete navštívit město Astorga v provincii Kastilie a Leon.

Lidnaté historické město

Astorga leží nedaleko od Leonu v oblasti Maragatos, v malém etnickém a kulturním společenství s odlišnými zvyky a architekturou. Se svými více než 12 tisíci obyvateli je pátou nejlidnatější obcí v provincii Leon, která má celkem 211 obcí. Astorga je starověké město, kde najdeme zbytky opevnění a další památky z dob starého Říma. Historie města se však datuje od pravěkých dob paleolitu více než 200 000 let před naším letopočtem.

Město s dlouhou historií

Nejznámější kulturní památkou je katedrála de Santa María de Astorga, která byla v roce 1931 uznána za národní památku. Katedrála je mixem několika stavebních slohů, románského, gotického, s prvky renesance i baroka (barokní jsou především sochy). Mezi navštěvovaná místa rovněž patří biskupský palác Palacio Espiscopal navržený světoznámým architektem a tvůrcem chrámu vBarceloně Sagrada Familia, Gaudím, který byl vybudován v období od roku 1889 do 1913.

Muzeum cest a čokolády

V biskupském paláci dnes sídlí muzeum cest Museo de los Caminos, které je zasvěcené poutníkům na Svatojakubské cestě. Astorga totiž patří mezi významné zastávky poutníků na Svatojakubské cestě vedoucí ke katedrále, kde jsou uloženy ostatky sv. Jakuba, v Santiago de Compostela. Pokud máte rádi čokoládu, můžete navštívit také zdejší muzeum čokolády Mantecadas Velasco.

Kam dál ve Španělsku

Pokud v této části Španělska hledáte ubytování a jste s karavanem či stanem, můžete využít služeb Campingu Pico Verde, který je od Astorgy vzdálen asi 50 km. A jaká další zajímavá města vám může Španělsko nabídnout? Kromě velkoměst, jako je Barcelona nebo Madrid, stojí za návštěvu také Leon, Burgos nebo Santander.

Aktualizace 5.12.2020
Booking.com