Tunisko – aktuální počasí

Sahara - písečná poušť (Tunisko)
Sahara - písečná poušť (Tunisko)

Průměrná délka slunečního svitu v srpnu až dvanáct hodin, v letních měsících se v Tunisku rozhodně v plážových resortech nudit nebudete – naopak, nachytáte tu spoustu bronzu. Mezi březnem a květnem trošku zaprší, v letních měsících je nejtepleji a nejde tedy o ideální období pro poznávání antických památek, jako spíš brouzdání ve vodě a opalování. Během tuniské zimy se podívejte třeba na Saharu v doprovodu zkušeného berberského průvodce. Takže, jak je to s počasím v Tunisku?

Hlavní turistická sezona v Tunisku je na jaře a v létě

Když se řekne Tunisko a turistická sezona, můžeme si jmenovat květen, červen, červenec, srpen a září, možná ještě k tomu přidáme část října. Na Djerbě je ale hezká dovolená už během dubna, zatímco v severních tuniských resortech si budete muset trošku počkat. V letních měsících stoupne teplota vzduchu klidně na pětatřicítku, v září je už „jen“ 31 stupňů Celsia, v říjnu v průměru ještě o další tři stupně méně.

Jde vlastně o velkou zemi se značnými rozdíly, jih Tuniska je celoročně teplý a neustále suchý, přes den v létě obrovská vedra, klidně i padesátka ve stínu. Střed země je skoro bez srážek i zeleně, na severu naopak občas prší a vegetaci se poměrně daří. Sever Tuniska pak připomene spíš středomořskou klasiku, tedy třeba nějaké ty řecké ostrovy…

Deštivé dny tu budou zejména v zimě, pokud tedy vůbec. Mezi koncem října a březnem totiž občas proprší pár dní. Žádné období dešťů nečekejte. Ve vnitrozemí hodně pocítíte rozdíly mezi létem a zimou, pozor byste měli dát také na chladná rána. Objevujte proto Kartágo nebo krásy velkoměsta spíše evropského střihu jako je Tunis bez nejmenších obav. Počítejte s teplem, ale také s tím, že se musíte obléci úměrně kultuře – přeci jen, doma je tady islám a leccos, co projde v Čechách, tu vyvolá minimálně pozdvižené obočí.

 

Aktuální počasí v Tunisku

Tunis

Click for Tunis-carthage, Tunisia Forecast

Kairouan

Click for Kairouan, Tunisia Forecast

Monastir

Click for Monastir Skanes, Tunisia Forecast

Djerba

Click for Djerba Mellita, Tunisia Forecast

Nabeul

Click for Nabeul, Tunisia Forecast

El Kef

Click for El Kef, Tunisia Forecast

Jendouba

Click for Jendouba, Tunisia Forecast

Tabarka

Click for Tabarka, Tunisia Forecast

Bizerte

Click for Bizerte, Tunisia Forecast

Sfax

Click for Sfax El-Maou, Tunisia Forecast

Tozeur

Click for Tozeur, Tunisia Forecast

Gabes

Click for Gabes, Tunisia Forecast

Gafsa

Click for Gafsa, Tunisia Forecast

Tataouine

Click for Tataouine, Tunisia Forecast

Medenine

Click for Medenine, Tunisia Forecast

Remada

Click for Remada, Tunisia Forecast

  Booking.com