Letovisko Port d´Alcudia aneb pláže, slunění a historie v jednom

Port d´Alcudia (Mallorca - Španělsko)
Port d´Alcudia (Mallorca - Španělsko)

Velké možnosti, pokud jde o vodní sporty. To se zkrátka Port d´Alcúdia nedá odepřít, pokud jste se vydali na Mallorku s tím, že si užijete hlavně podobného dovádění, nelze nic namítat – výběr to byl naprosto správný a přejeme vám proto příjemnou zábavu! Ale pokud chcete vidět ještě něco víc, začtěte se prosím do dalších řádků. Jedenáctikilometrová pláž od Can Picafortu až k tomuto letovisku lemovaná promenádou pro pěší turisty všeho věku je totiž jen začátek, tak se pojďme podívat ještě kousek dál…

Dvakrát týdně trhy, jemňoučký písek potěší hlavně děti

Port d´Alcúdia je poměrně živým místem, ale když přijde úterek a neděle, bude ještě o něco živější. Místní trhy nabídnou suvenýry, ale také čerstvé ryby a spoustu dalšího, jen si vybrat, jen mít v kapse pár eur navíc. Pozvolný vstup do vody si užijí i nejmenší, stejně jako velice jemný písek, který má obdoby vlastně jen málokde ve středomořské oblasti. Od vodního lyžování se ale vydáme kousek dál, protože Alcúdia samotná je historickým městem. Dokonce tak starým, že pamatuje i samotnou římskou nadvládu.

Středověké hradby kolem města Alcúdia nebo divadlo z doby antiky? Aquapark, možnost výletů po okolí nebo rybolovu v průzračné vodě? Vyberte si, co hrdlo ráčí, samozřejmě – meze se tu jistě nekladou, stačí se domluvit s průvodcem nebo sledovat mapu. Nakonec, v Alcudii dnes žije na dvacet tisíc lidí a městské hradby pamatují přes šest století (a stavěly se několik generací), nebyla by to škoda nevidět je? Stejně tak se pojďme podívat na kostel sv. Jaumeho, jehož vnitřek stojí za pozornost!

Myslí se tu i na historii, římská noc vám neunikne

Římské divadlo, to je jedna věc. Ale Noc Římanů vás rozesměje – celodenně budete potkávat lidi, kteří se oblékají v duchu antické módy. Pětina Alcudie je les, zbytek je plný rákosů a tamaryšků a samozřejmě, daří se tu létavcům všeho druhu. Už sto let historie turistického ruchu, tedy na úrovni dnešní mimořádné doby. Změnu prosadili místní vládci sice možná s nevolí občanů, ale dnes už víme, že pěstování vinné révy by neuživilo oblast tak, jako perfektně zpracovaný turistický ruch.

Port d´Alcúdia je jen jednou z městských čtvrtí, abychom byli opravdu přesní, byla by proto škoda neprojít si ty Baleáry celé, že? První osídlení zde bylo už v době bronzové, nakonec, sever ostrova Mallorca skrýval mnoho zajímavých míst k existenci větších osad. Ještě v osmnáctém století byla Alcúdia spíš malá vesnička, o dvě století dříve odolávalo náporu krutých pirátů. Ale ve dvacátých letech století devatenáctého se hodně změnilo – turistický ruch vykvetl v posledních dvou generacích do dnešní výjimečné podoby. Přidáte se k návštěvníkům? Zkuste samozřejmě i Port de Pollenca a další lokality!

Booking.com