Santo Domingo De La Calzada, španělské město vína

Santo Domingo De La Calzada (Španělsko)
Santo Domingo De La Calzada (Španělsko)

Mistrem vinařského umění není pouze Francie, ale také Španělsko. Především jeho provincie La Rioja, ve které najdeme hned tři města vína: Haro, Logroňo a Santo Domingo De La Calzada.

Santo Domingo ve světě

Santo Domingo patří společně s městy Haro a Logroňo mezi důležitá centra nejvýznamnější vinařské oblasti, které Španělsko má: La Rioja a hovoří se o něm proto jako o jednom z měst vína. Stejnojmenný název, Santo Domingo, nese rovněž hlavní město Dominikánské republiky. Ovšem malý rozdíl tu je. Zatímco ve Španělsku najdeme město Santo Domingo De La Calzada, v Dominikánské republice leží Santo Domingo de Guzmán.

Santo Domingo De La Calzada

Pokud projíždíte Španělsko v rámci vinařské turistiky, Vaše první kilometry by měly vést do nejznámější španělské vinařské provincie, La Rioja. Santo Domingo De La Calzada se rozkládá na březích řeky Oja a je pojmenováno po svém zakladateli Domingo De La Calzada, který postavil most spojující oba břehy, ale také nemocnici a hotel pro poutníky, kteří zde nocovali na Svatojakubské cestě vedoucí do Santiago de CompostelaGalicii. Jemu je také zasvěcena nejvýznamnější historická památka ve městě, katedrála Santo Domingo De La Calcada vybudovaná ve 12. století. O čtyři sta let později se katedrála dočkala krásných renesančních soch od mistra Damiána Formenta. Mezi důvody, proč město navštívit, nepatří jen víno, ale také historické památky.

 TIP   Santo Domingo De La Calzada je tématem i dalších našich příspěvků
Santo Domingo De La Calzada - fotogalerie z roku 2010
Katedrála svatého Dominika z Calzady je oblíbeným turistickým lákadlem

Kam dál ve Španělsku

Když už budete v provincii La Rioja, byla by velká škoda nenavštívit další města vína, především město pouliční bitvy vínem, Haro. Známý festival Batalla del Vino zde začíná v předvečer svátku svatého Petra (San Pedro má ve Španělsku svátek 29. června), kdy se místí na ulici veselí, popíjejí víno a vzájemně se jím polévají až do rána, kdy vyrazí na horu tyčící se nad městem, kde na sebe nalijí poslední litry červeného stolního vína. Mezi navštěvovaná místa v regionu dále patří Najera, významná zastávka na Svatojakubské cestě.

Aktualizace 26.10.2020
Booking.com