Haro – město festivalu vína

Haro (Španělsko)
Haro (Španělsko)

Město Haro je jedním z důležitých center nejproslulejší vinařské oblasti, kterou Španělsko má, La Rioja. Co zde turisty nejvíce zajímá, je zřejmé. Vinařství, kde mohou ochutnat ta nejlepší španělská vína.

Světově proslulé víno

Město Haro najdete na severozápadě španělské provincie La Rioja, která je světově proslulá vynikajícím červeným vínem, které se vyrábí především v oblasti Rioja Baja. Nejznámější jsou odrůdy Tempranillo a Garnacha. Místní víno je svou kvalitou srovnatelné s francouzským Bordeaux. Dovolím si tvrdit, že toto víno potěší většinu znalců. V oblasti se pěstuje také bílé víno.

Haro (Španělsko)

Batalla del Vino

Starobylé město (první zmínky o městě Haro pocházejí z první poloviny 11. století) nabízí svým návštěvníkům nejen vysoce kvalitní víno, ale také vynikající kuchyni. Největší atrakcí je však festival vína Batalla Del Vino, který se koná v létě. V den sv. Petra (španělsky San Pedro), 29. června místní i turisté vylezou na horu vzdálenou 5 km od města Haro, pijí víno a co je zajímavé, vzájemně se jím polévají. Abyste si udělali představu, jak takové bujaré španělské oslavy vypadají, můžete se podívat na video. Tradiční oděv je bílý (alespoň tedy na samém začátku oslav) doplněný červenou šálou.

Haro (Španělsko)

Vínem se nešetří

Pokud je vám nepříjemné, když si na vás sedají vosy, nejspíš si tuto část oslav, odpustíte. Party začíná už večer 28. června. Lidé pijí víno, baví se a tancují v barech i na ulicích. Nakonec se začnou polévat červeným vínem, kterým se rozhodně netroškaří. Polévání vrcholí právě na hoře nad městem, kam se oslavný průvod nad ránem vydá. O tom, že se vínem nešetří, ostatně svědčí velikost kbelíků a použití vodních pistolí. Samozřejmě, že k vínové bitvě se používá stolní víno, nikoli jakostní vína z místních vinařství, jako je Cune, Bodegas Bilbainas, anebo Muga. Pokud se chcete vypravit na návštěvu těchto vinařství, tak se vám může hodit tip na ubytování v kempu v Haro. O malých rodinných vinařstvích a jejich produktech zase příště.

Komentáře
Booking.com
Aktuální počasí v destinaci
Mapa oblasti
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama