Recenze Kempu ve španělském Haro

Kemp v Haro - Camping de Haro (Španělsko)
Kemp v Haro - Camping de Haro (Španělsko)

Pokud se chystáte do Španělska autem nebo karavanem, tak se vám může hodit tip na kemp v kraji špičkového vína. Jedná se o kemp v městečku Haro, které leží na severu Španělska v regionu La Rioja.

Tento kemp je dobrou základnou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat tento kraj. Pokud jste milovníky vína, tak je pro vás tato oblast dobře známou značkou, protože se zde produkují nejlepší španělská vína. Přímo Haro je označováno jako hlavní město La Rioja díky množství vinařství (i když není správním městem regionu). V blízkosti kempu se nachází řada vinařství a některá z nich umožňují i prohlídku a ochutnávku. Takže můžete klidně ochutnávat a nemusíte se trápit s řízením auta pod vlivem alkoholu. V bezprostřední blízkosti pěšky dojdete do do vinařství Bodegas BilbaínasCvne nebo Muga.

Samotné Haro není nijak zajímavým místem a asi vás nenadchne. Ve městě je i několik supermarketů, kde můžete dokoupit zásoby. Haro je také ideální základnou pro výlety do okolních měst jako je Logroňo, Burgos nebo Bilbao.

GPS:   42.578210, -2.853951
Web:   http://www.campingdeharo.com/

Jedná se o větší kemp na okraji městečka Haro na břehu řeky Ebro. V kempu naleznete desítky stání pro karavany, které jsou oddělené nízkým živým plotem a stín poskytují stromy. Pokud dáváte přednost volné ploše tak je zde i velká louka a vybrat si můžete otevřenou plochu anebo místo pod stromy, které poskytují příjemný stín. Kemp je ideální i pro stanaře, protože louka i některá místa jsou pěkně zatravněná. Obecně platí, čím blíže jste k recepci tím máte lepší místo. Na konci kempu jsou již stání méně udržovaná, větší nerovnosti a tráva jen v náznacích. Sociální zařízení nejsou nejnovější, ale pravidelně udržované a čisté. Elektrické přípojky, vodovodní kohoutky i místa pro vypuštění tekoucího odpadu v dostupném množství i vzdálenosti. Součástí kempu je bar kde koupíte i pečivo a základní potraviny, pěkné dětské hřiště, bazén, v zadní části kempu hřiště pro míčové sporty, místo pro umytí auta. Při naší červencové návštěvě byl kemp zaplněn ze ¾ a naprostou většinu hostů tvoří Španělé a občas jiné národnosti.

Booking.com