Santuario de San Miguel de Aralar

Santuario de San Miguel de Aralar (Španělsko)
Santuario de San Miguel de Aralar (Španělsko)

Region Navarra láká turisty z celé Evropy nejen krásnou pyrenejskou přírodou, ale také spoustou historických a církevních památek. Jednou z nich je Santuario de San Miguel de Aralar.

Pohoří Sierra de Aralar

Památka Santuario de San Miguel de Aralar se ukrývá v pohoří Sierra de Aralar oddělujícím provincii Gipuzkoa od Navarry, které mimo jiné patří mezi vyhledávaná místa milovníků outdoorových aktivit, horolezectvím počínaje a pěšími túrami konče. Protože se jedná o vzhledově zajímavý skalní útvar, je pohoří Sierra de Aralar opředeno celou řadou mýtů a legend. Pro Španělsko, jak pro Španěly, tak pro Basky, má Aralar velký význam.

Památka Santuario de San Miguel de Aralar

V 10. století se stalo toto posvátné místo domovem známé sochy San Miguel. Sochu najdete na jižním konci horského masivu v blízkosti města Uharte-Arakil, které je důležité nejen pro samotné Španělsko z hlediska Navarry a historie navarrských králů, ale i z hlediska křesťanství jako víry. Samotný kostel Santuario de San Miguel de Aralar pak stojí v Lekunberri, což je obec v severošpanělském regionu Navarra s necelými 1400 obyvateli nacházející se přibližně 30 km od centra Navarry, města Pamplona.

Zastavte se v Roncesvalles

Když už navštívíte Španělsko a Pyreneje, můžete si udělat krátkou zastávku v horském průsmyku Roncesvalles, který má velký historický význam. Jednak se jedná o jeden z výchozích bodů svatojakubské cesty ke katedrále Santiago de Compostella ve španělské Galicii a také je zde v kapli sv. Ducha podle legendy pohřben středověký rytíř Roland se svými druhy. Protože se jedná o významné poutní místo, které dodnes slouží k přenocování poutníků, najdete zde celý komplex církevních staveb. Románský kostel sv. Jakuba, kostel Real Collegiata de Roncesvalles a klášter se špitálem. Do Roncesvalles jede autobus z Pamplony, která je hlavním městem regionu Navarra.

Booking.com