Recenze hotelu PortBlue Club Pollentia Resort & Spa na severu Mallorky

Čtyřhvězdičkový Hotel PortBlue Club Pollentia Resort & Spa na severním pobřeží Mallorky (Španělsko)
Čtyřhvězdičkový Hotel PortBlue Club Pollentia Resort & Spa na severním pobřeží Mallorky (Španělsko)

Po delší době jsem pro vás připravil nezávislou recenzi hotelu a tentokrát se podíváme na sever ostrova Mallorka. Čtyřhvězdičkový hotel s dlouhým názvem PortBlue Club Pollentia Resort & Spa leží mezi městečky Alcudia a Port de Pollenca. Strávili jsme zde několik dní před začátkem turistické sezóny v letošním květnu.

Příjezd do hotelu

Při příjezdu do Pollentia Resort & Spa bez problému můžete zastavit na kruháči před recepcí nebo na přilehlém parkovišti. Personál na recepci je přátelský a check in je velmi rychlý. Se zavazadly vám pomůže portýr, který vás doprovodí k vašemu bungalovu a vysvětlí vám co a jak.

Ubytování v Pollentia Resort & Spa

Bungalovy jsou relativně nově zrekonstruované (nevím, jestli všechny) a především čistota je na velmi vysoké úrovni. V našem dvoupokojovém bungalovu byl obývací pokoj s dvěma pohovkami a ložnice s manželskou postelí. Z ložnice se vstupuje do koupelny s WC a druhé samostatné WC je přístupné z obývacího pokoje. Oba pokoje jsou vybaveny televizemi, klimatizací a stropním ventilátorem. V obývacím pokoji je menší psací stůl, malá lednice, konferenční stolek a křeslo. Věci si můžete uložit ve vestavěné skříni, kde jsou župany a papuče, cennosti pak můžete uschovat v trezoru. Klíč od trezoru si musíte zajistit za poplatek na recepci. Když jste na Mallorce, tak v bungalovu pravděpodobně moc času trávit nebudete a jistě oceníte krytou terasu, která je vybavena pohovkou, křesly a konferenčním stolkem. Ubytování se nedá nic zásadního vytknout, vše bylo čisté a funkční a odpovídalo standardu 4* hotelu. Jedinou výjimkou byl dveřní zámek na kartu. Za celé 4 dny pobytu jsem nepochopil, jaký je správný postup zamykání. Někdy zamykal, někdy ne, buď to byla porucha nebo loterie.

Co nám lehce znepříjemňovalo život, bylo umístění bungalovu poblíž technického zázemí hotelu. Sypání desítek lahví do kontejneru na sklo chvíli před půlnocí vás stoprocentně nahodí do bdělého stavu. Když jsme výtku druhý den sdělovali personálu, tak se nám na recepci omluvili a další noc jsme se nechali ukolébat relativním klidem. Třetí noc personál znovu zaskóroval a v jednu v noci nasadil do akce velké popelářské auto. Pokud budete blízko technického zázemí, tak večer nespěchejte do postele. Otevřete si víno na terase a v klidu počkejte, až půjde personál do hajan.

Jídlo v Pollentia Resort & Spa

Ubytování jsme si objednali s polopenzí a jídlo bylo na velmi solidní úrovni. Snídaně je velmi bohatá, pestrá a z kvalitních surovin. Snídaně končí v 10.15, takže i když se trochu pospíte, tak neostrouháte. Polopenze v Pollentia Resort & Spa je řešena velmi chytře. Můžete si vybrat, jestli si v daný den vyberete oběd nebo večeři, což je výhodné při plánování výletů. Oběd nebo večeře probíhá také formou švédských stolů a stejně jako na snídani je výběr velmi dobrý. Já masožravec a moje žena skoro vegetariánka jsme netrpěli nedostatkem.

Koupání v Pollentia Resort & Spa

Když už jste na Mallorce, tak se určitě budete chtít koupat. Hotel má velký venkovní bazén, který jsme díky květnové nižší teplotě nezkoušeli a dále ve Spa je dlouhý plavecký bazén. Na něj navazuje venkovní terasa s lehátky a taková bazénová nudle s teplotou vody jako ve vířivce. Ideální na poklidný relax anebo skotačení dětí ve vodě, když teplota vzduchu ještě nedosahuje letních hodnot. Zvláště skotačení dětí vás může pobavit, když v sobě máte špetku škodolibosti. Hned pod stěnou bazénu je chodník a parkoviště. Pokud dítě sebou pořádně plácne do vody, tak nic netušící chodec pod bazénem schytá pěknou sprchu.

Ve Spa si můžete užít masáž anebo využít poměrně velkou a slušně vybavenou posilovnu. U velkého venkovního bazénu je každé dopoledne společné cvičení jógy.

Největší průšvih hotelu je pláž. Hotel stojí hned u moře, ale v této části není pláž, jen škaredé kamenité pobřeží, které není vhodné ani na procházku. Navíc mezi mořem a hotelem vede frekventovaná silnice. Pokud máte představu, že budete vyrážet na dlouhé procházky po pobřeží, tak tady na to zapomeňte. Není zde chodník a šlapat několik kilometrů po krajnici rušné silnice není zrovna příjemné. Hotel tuto skutečnost samozřejmě příliš nekomunikuje na svém webu, a tak můžete být nepříjemně překvapeni.

Moře se vzdát nemusíte, hotel totiž zajišťuje pravidelnou dopravu na jinou pláž v okolí.

Několik dalších informací k hotelu Pollentia Resort & Spa

Karta od bungalovu se používá i k placení útraty v restauraci a barech hotelu, takže nemusíte sebou tahat peněženku nebo zdlouhavě vypisovat a podepisovat účty za drinky.

V areálu hotelu je malý obchůdek, kde koupíte nápoje včetně piva a vína. Nějaké pamlsky, hračky pro děti a blbinky do vody.

V areálu Pollentia Resort & Spa a v bungalovu je velmi dobré pokrytí wi-fi a velmi rychlý internet. Což oceníme my, kteří každodenně zálohuje stovky fotek na cloud.

Závěrem

Hotel Pollentia Resort & Spa nabízí kvalitní ubytování a kvalitní servis odpovídající 4* hotelu za rozumné ceny. Pokud je vaším hlavním cílem na Mallorce koupání a slunění u moře, tak na tomto ostrově najdete lepší možnosti ubytování, bez potřeby čekat na hotelovou dopravu, která vás odveze k pláži. Pokud si chcete polenošit u bazénu, dát si masáž či do těla ve fitku, tak je to dobrá volba. Stejně tak, pokud máte hotel jako základnu pro výlety autem po ostrově.

V květnu byl hotel plný skupin cyklistů, stejně jako celá Mallorka. Pokud je vaším cílem cyklistika nebo kitesurfing, tak vás hotel určitě plně uspokojí.

Booking.com