Bali je skutečnou perlou Indonésie

Rýžové pole na ostrově Bali (Indonésie)
Rýžové pole na ostrově Bali (Indonésie)

Exotická destinace se vším všudy, přejete si vidět tradiční tanec, poslechnout si hudbu, jaká není nikde jinde na světě nebo se kochat čtyřtisíciletou historií? Bali tohle všechno umožní, na mnoha místech je tu vidět i evropský prvek – dlouhá staletí totiž ostrov ovládali Nizozemci. Turistika tu jen kvete, a kromě tradičního balijského dialektu se pochopitelně domluvíte i anglicky. Žije tu přes tři miliony lidí a o čínské nebo indické tržnice tu není nouze. Skutečně, dovolená právě na Bali není jen o nějakém povalování na pláži…

Procházka na sopku, jízda na kole i surfování – možností zábavy je dost!

Dovolená Bali, to je tropický ráj, co má tisíc různých podob. Rýžová pole, na kterých jako by se zastavil čas. Exotická dovolená a průzračné moře, místní, kteří se pořád usmívají. A pořád jsme ještě na začátku, protože počasí na tomto ostrově vám přijde k duhu celoročně, rozhodně se nemusíte obávat sezonního nepohodlí. Když si půjčíte motorku a projedete všechna zajímavá zákoutí Bali, určitě neuděláte chybu. Pojďme si proto zmínit pár atraktivních destinací.

Pláže jsou tu jasným číslem jedna, klid najdete třeba na maličkých Gili Islands, nějaká komorní atmosféra se naopak rozhodně netýká Gili Trawangan, kde si užijete bujarý noční život. Cestovatelé z naší země si také oblíbili Lombok, ostrov, který je doslova rájem přírody. Neprostupné pralesy nebo vodopády, dobrodružné výpravy a bílé pláže zalité azurovým mořem. Podívejte se do hor a obdivujte místní přírodu, vždyť je tu tolik míst, až oči přecházejí! Pokud vás zajímá jaké je v průběhu roku počasí na Bali, tak se podívejte statistiku průměrných teplot na SunHeron. Pomůže vám to při plánovaní nejlepšího termínu cesty.

Opičí prales? Ten najdete doslova uprostřed ostrova…

Jedním z nejzajímavějších míst na Bali je takzvaný Opičí prales (Monkey Forest). A název rozhodně neklame, protože místní opičky jsou na lidi zvyklé a za malý peníz (nebo spíše nějakou dobrotu, po finanční stránce jsou snad ještě nezkažené) se nechají vyfotit snad s kýmkoliv, kdo jim bude jen trošku sympatický. Relativně nedaleko odtud je také srdce ostrova v podobě města Ubud, pyšnícího se také majestátním královským palácem. Poznejte ale i dílny, kde se dodnes tvoří tradiční umění, místní řezbáři se skutečně překonávají. Periferie této metropole je ozdobena řadou rýžových políček, v místech zalitých zelení se skvěle odpočívá od každodenního evropského shonu.

Kultura na Bali je prodchnutá hinduistickou tradicí, která se nicméně trochu liší od pevninské Indie. Najdete tu ale řadu architektonických skvostů, za všechny jmenujme třeba chrám Tanah Loh na východním pobřeží. Ti, kteří by se však rádi vydali vstříc vodním radovánkám, ale jistě zláká spíše ostrov Lembongan nebo takzvaný Jelení ostrov.

Booking.com