Réunion, to je tropická elegance s francouzštinou na jazyku

Ostrov Réunion
Ostrov Réunion

Objeven byl už před pěti staletími, na mapě bychom jej hledali nedaleko Madagaskaru a zaujímá plochu dvou a půl tisíce čtverečních kilometrů. A Francouzi, kteří jsou tu pány už od roku 1638, si jej přímo hýčkají – nejen proto, že zde přišli na svět Roland Garros a Dimitri Payet. Réunion je součástí souostroví Maskarény, nežije tu ani celý milion obyvatel. Možná nemá tak úžasné pláže jako jiné ostrovy, ale na zdejší přírodu určitě už nikdy v životě nezapomenete.

Relativně malý ostrov nabízí hodně aktivní dovolenou

Zaplatíte tu eurem, nejčastěji se tu mluví kreolštinou a dvě pětiny ostrova zaujímá proslulý národní park. Réunion voní tabákem a vanilkou a celoročně tu panuje tropické počasí, snad jen během našich zimních měsíců je tu častější déšť, a dokonce i tropické cyklóny. Nejlepší dobou pro dovolenou je proto pozdní jaro a podzim, kdy jsou teploty v nížině těsně pod hranicí třicítky. Na hory se však raději oblečte trochu tepleji, asi jako u nás na podzim.

Zdejší hory jsou opravdu majestátní, vždyť Piton des Neiges přesahuje hranici tří tisíc metrů a jen o málo menší Piton de la Fournaise má tu čest být nazván nejaktivnější sopkou naší planety. Od sedmnáctého století více než stovka erupcí. Když si ale prohlédneme Cirque de Salazie, zjistíme, že Réunion je doslova plný zeleně. Několik vodopádů, tamaryškový les, horské chatky a další střípky romantiky, kterou nenabídne ani ta nejluxusnější pláž. Réunion však také přináší zajímavou koloniální architekturu, jíž se nejvíce pokocháte v hlavním městě, jež sluje Saint-Denis. Pokud byste raději cyklistiku, tak si jí užijete, co hrdlo ráčí, protože cyklostezek je tu skutečně přehršel. Nečekejte však žádné líné rovinky, bude třeba pořádně šlápnout do pedálů!

Pokochejte se útesy nebo písečnou pláží

Dalším místem, které vás rádo přivítá, je třeba pláž Boucan Canot, jemný bílý písek na západním pobřeží může předznamenat celý den radovánek ve vlnách. Zajímavým přírodním úkazem je pak i útes Le Cap Méchant, na který neustále narážejí oceánské vlny. A do třetice, pozdravte armádu mořských želv v St. Leu!

Samozřejmě, Réunion je krásným místem, ale neměli bychom zapomínat ani na další skvosty, které nenajdeme vždy jen v tropických oblastech. Pokud máte rádi cestopisy, můžete se trochu inspirovat třeba na webu s Kompasem.cz. Když tu najdete zajímavý tip na výlet, určitě jen dobře. Pokud ne, rozšíříte si obzory a určitě se pokocháte nádhernými fotkami, díky nimž byste nepochybně neměli, podle časových a finančních možností, zůstávat dlouho za pecí. Vyrazte do světa a poznávejte vůni dálek…

Komentáře
Booking.com