Kudy kam - Lefkada

Lefkada (Řecko)
Lefkada (Řecko)

Čtvrtý největší ostrov Jónských ostrovů má tu výhodu, že se na něj dostanete v pohodě suchou nohou silnicí vedoucí po nedlouhém náspu. Je to především silně turistická lokalita, ale v odlehlejších částech zvláště na západním pobřeží snad najdete trochu klidu.

Správním městem ostrova Levkada, přes kterou se na ostrov přijíždí. Najdete tady vše potřebné. Hlavním turistickým městečkem je někdejší vesnice Nydri.

Lefkada (Řecko)

Ubytování na Lefkádě

S volným kempováním je to tady dost špatné. Celé pobřeží je obsazeno hotely, tedy tam kde je přístupné. Kde nejsou hotely jsou strmá skaliska. Na plážích je kempování zakázáno.

Kemp Kariotes Beach: dospělý 6€, dítě 3.5€, malý stan 4€, velký stan 5.2€, auto 3€. Je tady bazén a lednice. Majitelé šejdíři, snažili se vytřískat peníze za každou hodinu pobytu (check-out nebyl vyvěšen), a to kemp ani není na pláži. Částku za osobu počítají jen za noc a hned od rána připočítávají eura, takže se tady ráno moc nezdržujte a co nejdřív vypadněte. Lepší se nám jevil kemp Episcopes Beach. (2005) www.lefkadas.com/campingkariotes/

Kemp Poros Beach Camping: dospělý 4.5/6.5€, dítě 2.5€, stan 3/4.5€, auto 2.50/3.5€ (ceny do/od 15.07.). Platit šlo kartou, pláž kousek od kempu. Taky to ale byli šejdíři, ráno nám chtěli naúčtovat vyšší ceny, než jaké nám řekli večer, ale nedali jsme se. (2005) www.porosbeach.com.gr

Kemp Desimi Beach: dospělý 5€, stan 4€, auto 3€. Jeden z levnějších na Lefkadě, který jsme objevili. Nenocovali jsme zde ale kemp vypadal pěkně. (2005)

Lefkada (Řecko)

Doprava na Lefkádě

Autem přijedete po úzkém náspu a po malé hlavní silničce se dá obkroužit celý ostrov. Vzít to napříč ovšem nelze, přes střed silničky nevedou.

Lefkada nemá letiště, nejbližší je Aktion u Prevezy (asi 30 minut). Autobusy do Athén, Soluně nebo Patry jezdí několikrát denně z Levkady. Na další ostrovy jezdí trajekty, dostanete se na Kefalonii nebo Ithaku.

Na ostrově si můžete snadno půjčit moped nebo i auto, půjčovny. Pro projížďky po moři si můžete půjčit motorovou loďku, ale s těmi se kolem ostrova kroužit nedá, nejlíp ji využijete pro projížďky mezi ostrůvky kolem Nydri. Kolem ostrova jezdí velké výletní lodě, které zastavují na známých plážích. Tento výlet můžete nastoupit nejčastěji právě na nábřeží v Nydri.

Lefkada (Řecko)

Atrakce na Lefkádě

Nejoblíbenější činností na Lefkadě je koupání a vodní sporty. Lefkada má spoustu malých satelitních ostrůvků, většinou neobydlených, z nichž je však část soukromých. Když si půjčíte loď, můžete se na některých vylodit. Neznámější jsou pláže v okolí, ale jsou také nejvíce zaplněné. Nejkrásnější pláží ze zdejších pláží je Porto Katsiki na západním výběžku ostrova.

Půjčení lodě na celý den stálo 37€, projetý benzin 20€.

Booking.com