Tři zajímavosti Paříže, které nesmíte vynechat

Vítězný oblouk v Paříži (Francie)
Vítězný oblouk v Paříži (Francie)

Cestovat po Evropě, to je skutečně pohádka – najdete tu místa, která jsou slavná po celém světě, byla inspirací umělcům a mají za sebou tisíciletou historii. Když se řekne město patřící milencům, znalci si dozajista vybaví třeba Paříž. Strávit tu pár pěkných dní ve dvou je určitě atraktivní tip na dovolenou. A co všechno tu můžeme obdivovat?

Hlavní město Francie jistě není jen Eiffelova věž

Když si zabalíte kufr a vyrazíte už brzy směr Paříž, jistě vám neunikne, že panoráma města tvoří hlavně Eiffelova věž. Je na všech prospektech, jde o skutečný symbol. Přitom se v době svého vzniku nelíbila snad celé tehdejší společnosti a diskutovalo se dokonce o jejím odstranění. Bývala dokonce největší stavbou světa a respekt s více než 300 metry samozřejmě budí i dnes. Gustave Eiffel by byl určitě hrdý, kdyby v dnešní době viděl, jak moc je jeho dílo proslulé. Vždyť i naše Petřínská rozhledna v něm našla svou inspiraci.

Pro milovníky umění je tu pak jedna z nejzajímavějších možností na Starém kontinentu, a sice muzeum Louvre. Přes třicet tisíc různých exponátů včetně originálu Mony Lisy. Miliony návštěvníků v někdejším sídle bourbonských králů, to už určitě stojí za to vytáhnout cestovní kufr a sednout na autobus, vlak nebo do letadla. Antické památky i perly renesance pod jednou střechou nenajdete jen tak někde…

Nevynechejte ani středověk a gotický Notre-Dame

Do třetice něco opravdu speciálního! Jak jinak také pojmenovat katedrálu Notre-Dame, dříve zvanou také jako Chrám Matky Boží. Skoro sedmdesátimetrová výška, originální interiér, dvě staletí strávené stavebními pracemi. Najednou se sem vejde až devět tisíc lidí, místo, kde byli korunováni Jindřich IV. i Napoleon Bonaparte, to už něco znamená. Pokud si uděláte čas, koupíte na jaro pár letenek a nezapomenete si doma palubní kufr, rozhodně nebudete litovat!

Booking.com