Kudy kam – Luang Nam Tha

Luang Nam Tha (Laos)
Luang Nam Tha (Laos)

Hlavní město stejnojmenné provincie je severním dopravním uzlem a jedním z výchozích míst treků do džungle. Je také nutnou přestupní zastávkou na cestě do Muang Singu. .

NOCLEH

Ubytování tady lze najít poměrně snadno, kvalita různorodá. Při celodenní cestě z Huay Xai dorazíte nejspíš až za tmy, džípy vás vyloží v centru u guest-housů. Z nádraží to ale taky není k ubytování daleko. V hotelech jsou moskytiéry, lepší je však použít vlastní. Elektrika jde pouze večer cca od 18:30 do 22:00, kdy se spouští městský generátor. Některé hotely mají vlastní generátory, stejně jako internetové kavárny.
Manychan GH – 20.000K (double, větrák, bez koupelny), nic moc

Luang Nam Tha (Laos)

DOPRAVA

Meziměstská doprava
Autobusy a minibusy:
Nádraží je v jižní části města. Většina spojů odjíždí ráno kolem 8:00. V pozdější dobu odjezdy závisí spíš na počtu pasažérů. V období dešťů je doprava trochu omezená.
Huay Xai: 9h, 60.000K (pick-up), odjezd cca mezi 8:00 – 9:00. Pokud se chcete cestou zastavit, tak na půli cesty je vesnice Vieng Phukha, ve které je možné přenocovat.
Vieng Phukha: 25.000K (pick-up) zastávka cestou do Huay Xai. Odtud do Huay Xai za 40.000K.
Muang Sing: 2h, 10.000K (náklaďák), jede několik náklaďáků denně.
Oudom Xai (Muang Xai): 4h, 18.000K (minibus), odjezdy 8:30, 9:30, 11:00.
Boten: 2.5h, 10.000K.

Luang Nam Tha (Laos)

ATRAKCE

Jedinou, zato vynikající atrakcí je okolní příroda. Městečko je základnou pro treky do okolní džungle a návštěvy okolních vesnic horských kmenů. Pokud se nechcete zúčastnit organizovaného treku, vydejte se dál do vesničky Muang Sing, kde to máte k džungli a horských kmenům ještě blíž.

V Luang Nam Tha běží projekt UNESCO na podporu ekoturistiky. Jde o organizování treků po okolních vesnicích horských kmenů s lokálním průvodcem. Ceny jsou v USD a na zdejší poměry je to docela drahé (cca 10$ /osobu a den, jednodenní trek 5$ /osobu).

Booking.com