S cestovním pojištěním se cestuje mnohem lépe

Cestovní pojištění
Cestovní pojištění

Podívat se za exotikou nebo do některé z vyhlášených evropských destinací chce čas od času skoro každý. Splnit si svůj cestovatelský sen, vidět pyramidy, vychutnat si krásy Pobaltí, procházet se po ulicích New Yorku nebo San Francisca. Každý cestovatel jistě ví, že studnice nápadů je naprosto nevyčerpatelná, na dovolenou je možné vyrazit v létě i v zimě, podle toho, jak čas, práce a rodina dovolí. Stejně tak je zcela jasné, že bez odpovídající pojistky není radno vyrazit ani na malý výlet za hranice. Nepříjemné události si totiž v životě bohužel nevybírají a bude rozhodně lepší čelit jim s pevným štítem!

Na pobočce už dnes vůbec nic řešit nemusíte

Moderní doba zkracuje vzdálenosti, internet usnadňuje každodenní život, což neplatí jen při nakupování nebo seznamování se s novými lidmi. I cestovní pojištění si totiž můžete dohodnout jednoduše online a netrávit odpoledne na kamenných pobočkách, když máte nepochybně na starosti před svou cestou řadu důležitějších věcí. Nepůjde o žádnou obsáhlou zpověď a navíc, za dohodu uzavřenou přes internet, lze získat i příjemnou slevu.

Budete sportovat? Potom je třeba rozlišit, co patří mezi rekreační a rizikové sporty a počítat s tím, že za variantu B bude určitý příplatek. Klasická projížďka na kole nebo windsurfing nedaleko pláže ale nemusí nikoho trápit, rekreační sporty jsou pojištěné vždy – zimní nebo rizikové jsou už otázkou dodatečného připojištění.

Jen několik osobních dat, žádné složité papírování

Krátká žádost cestovního pojištění se bude ptát i na konkrétní účel cesty, zde je však otázka položena obecně. Důležitý je i termín, cílová destinace a samozřejmě i počet pojištěnců (plus jejich věk, samozřejmě). Opravdu, jen to stačí k online sjednání smlouvy, která může být potvrzena už během příští hodiny. Na výběr je vždy z několika pojistných variant, v každém případě platí, že pojistné je jen zlomkem toho, co byste mohli platit v cizině v případě, že bude nutné ošetření v nemocnici nebo dojde k jiné nepříjemnosti.

Booking.com