Jak rozpoznat kvalitní sluneční brýle?

Jak rozpoznat kvalitní sluneční brýle?
Jak rozpoznat kvalitní sluneční brýle?

Dnešní trh, zejména ten internetový, nabízí nespočet slunečních brýlí. Najdete mezi nimi jak drahé značkové a kvalitní, tak i jejich napodobeniny a imitace. Jak ale takové kvalitní brýle od těch nepravých rozpoznat?

Pozor na obal!

Každé kvalitní sluneční brýle jsou dodávány v pevné krabičce nebo pevném textilním pytlíku. Samotná krabička by měla být vyrobena z kvalitních materiálů, tvrdé lepenky a označena logem nebo jménem designéra. Na boku krabičky bývá nalepena nálepka se sériovým kódem a dalšími informacemi.

Důležitý je materiál

Důkladně si prohlédněte rám brýlí. Levnější a nekvalitnější materiál způsobí to, že jsou brýle lehké, chabé a křehké. Skutečné značkové sluneční brýle z kvalitních materiálů jsou těžší, mají svou určitou váhu a již při prvním doteku jsou pevné. Dalším důležitým znakem jsou iniciály značky, které jsou do čoček přímo vryty. Takže až uvidíte pánské sluneční brýle s nálepkou Ray Ban, která se po čase odloupne, vyhněte se jim.

Rámy a popisky

Designové rámy používají v kování ty nejlepší materiály, takže brýle by měly jít zlehka otevřít a zavřít. Na jednom z ramen slunečních brýlí by mělo být vždy uvedeno číslo modelu, následované změřením barev, velikosti objektivu a rámu. Druhé rameno by mělo uvádět, kde jsou rámy vyráběny, většinou se jedná o Itálii, ale v dnešní době už je to i Čína, USA nebo dokonce Slovinsko.

Čočky a ceny

Čočky slunečních značkových brýlí by měly být samozřejmě čisté, bez škrábanců nebo jiných nepříjemných prvků. Celý rám by se měl přizpůsobit vašemu obličeji, dokonale upevněn na nos a zarovnán se středem obličeje. Posledním rozpoznatelným znakem je cena. Ta je totiž u kvalitních značkových brýlí vyšší a návrháři jen málokdy své výrobky dají do slevy. A když už najdete své vysněné brýle v outletu, řiďte se poznávacími znaky.

Věříme, že vám náš článek při rozpoznání kvalitních brýlí pomůže, zejména pánům, kteří si na kvalitní designově značkové brýle potrpí mnohem více, jak ženy.

Booking.com