Zažijte cizí země autenticky, očima místních

Zažijte cizí země autenticky, očima místních
Zažijte cizí země autenticky, očima místních

Patříte mezi ty, co rádi poznávají nové kraje a lidi v nich žijící a nebaví vás jezdit s cestovními kancelářemi a běhat z místa na místo s dalšími stovkami turistů? Máme pro vás tip na jednu neobvyklou cestovní platformu, která vám dokáže zajistit autentickou dovolenou. Dokáže vás totiž spojit s Čechy a Slováky, kteří v místě, které hodláte navštívit, dlouhodobě žijí a výborně ho znají a ti se stanou vašimi průvodci.

Možná jste už někdy navštívili svoje známé či příbuzné v zahraničí a ti vás provedli po místech, na která nechodí turisté, vzali vás do svých oblíbených místních restaurací a na místní trhy. Neměli jste žádný problém se domluvit či cokoliv najít. A přesně to nabízí Likexpats.

Likexpats.com je platforma, která propojuje Čechy a Slováky žijící v zahraničí s těmi, kteří touží jejich zemi navštívit. Tito Češi a Slováci dokážou zajistit prohlídky míst, výlety nebo různé zážitky s místními. Vše v češtině nebo slovenštině, takže se jednoduše obejdete bez znalosti lokálního jazyka a nebudete nijak omezeni. Díky místnímu průvodci zažijete věci a navštívíte místa, která vám žádná turistická agentura nenabídne. Zažijete zemi tak, jak ji zažívají její obyvatelé, naprosto autenticky.

Agenturu založil Tomáš Naňák, který vycházel z vlastní zkušenosti. “Před 4 lety jsem se odstěhoval do zahraničí, konkrétně do Španělska. Bylo to poprvé, kdy jsem zažil zahraničí ne jako turista, ale jako místní. Uvědomil jsem si obrovský rozdíl, jaký je mezi klasickou turistickou návštěvou prostřednictvím agentury a návštěvou s místním průvodcem, který je tu doma”, říká Tomáš o nápadu založit speciální cestovní agenturu. Díky jeho nápadu může nyní kdokoliv prožít svoji dovolenou jako místní a zažít to, co by jinak nezažil.

Booking.com